حضور ناجیان غریق در سواحل گیلان بدون امکانات لازم امکانپذیر نیست
حضور ناجیان غریق در سواحل گیلان بدون امکانات لازم امکانپذیر نیست

مدیرکل ورزش‌ و جوانان استان گیلان بیان اینکه سال گذشته از افراد متخصص در نوار ساحلی استفاده شد گفت: بدون وجود امکانات اولیه برای ناجیان غریق، حضور آن‌ها در سواحل امکان پذیر نیست.

به گزارش اندیشه گیلان، مسعود رهنما عصر امروز در نشست سالم سازی دریا در سالن اجتماعات استانداری گیلان، اظهار داشت: وظیفه ذاتی فدراسیون نجات غریق، آموزش افراد متخصص برای نجات جان انسان‌ها است

مدیرکل ورزش‌ و جوانان استان گیلان اعلام داشت: ناجیان غریق علاوه بر حفاظت از جان مردم در سواحل دریا، برای حفاظت از جان مردم در استخرها نیز آموزش می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته فقط از افراد متخصص در نوارهای ساحلی استان گیلان برای جلوگیری از غرق شدن مسافران استفاده شد بیان داشت: بدون وجود امکانات اولیه برای ناجیان غریق، حضور آن‌ها در سواحل امکان پذیر نیست.

رهنما با بیان اینکه برای تامین بودجه نجات غریق‌ها، مشکلات زیادی وجود دارد، اذعان داشت: عدم پرداخت مطالبات ناجیان غریق، مشکلاتی را برای اداره ورزش و جوانان فراهم کرده است.

مدیرکل ورزش‌ و جوانان استان گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ میزان غرق شده کمتری داشت گفت: بسیاری از ناجیان غریق حاضر در بیرون از طرح‌های سالم‌سازی دریا با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی برای راهنمایان مسافران در نظر گرفته شده است گفت: برای خانه مسافرها سه شرکت جهت ساماندهی مسافران مشخص شد.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه گروه‌های کشیک، برای نظارت بر فعالیت تمامی زیر مجموعه‌ها فعال هستند اظهار داشت: ۱۲۰ غرفه گردشگری امسال در طرح های ساحلی استان گیلان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه استان گیلان در ایام تابستان پذیرای مهمانان زیادی است عنوان داشت: استان گیلان به‌دلیل برخورداری از جاذبه‌های طبیعی همانند دریا مورد توجه بسیاری از مسافران است.

انتهای پیام/