حقوق ماهانه ۷.۵ میلیون تومان،حقوقی معمول در دانشگاه علوم پزشکی است/وضعیت اورژانس بیمارستان رازی رشت تاسف‌بار است
حقوق ماهانه ۷.۵ میلیون تومان،حقوقی معمول در دانشگاه علوم پزشکی است/وضعیت اورژانس بیمارستان رازی رشت تاسف‌بار است

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان در پاسخ به شبهه پیش آمده پیرامون انتصاب یک مشاور غیربومی و پرداخت حقوق ۱۱ میلیون تومانی به او گفت: وقتی من مشاوری را منصوب می‌کنم نشان از کارآمدی او دارد و حقوق او نیز ماهانه ۷.۵ میلیون تومان بوده که حقوقی معمول در دانشگاه علوم پزشکی است.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، شاهرخ یوسف‌زاده چابک عصر امروز در نشست خبری در رشت با اعلام اینکه حقوق پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان همواره به موقع پرداخت می‌شود اظهار داشت: مطالباتی که به تاخیر افتاده کارانه‌ پرسنل است که بعد از پرداخت از سوی ادارات بیمه به آنان پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان بیشترین میزان بدهکاری این دانشگاه را مربوط به حوزه خرید تجهیزات و دارو دانست و ابراز داشت: پرداخت ۳۰ میلیارد تومان از بدهی این حوزه سبب شد تا شرکت‌های ارائه دهنده دارو ما را تحریم نکنند.

یوسف زاده چابک ضمن تشریح علل انجام نشدن برخی پروژه‌های بهداشتی و درمانی در استان گیلان خاطرنشان کرد: بودجه احداث کلینیک‌های ویژه قبل از دوران مدیریت من در سال ۹۵ به استان گیلان تخصیص داده شده بود اما اقدامی انجام نمی‌شد.

وی با انتقاد از وضعیت اورژانس بیمارستان رازی رشت اظهار داشت: وضعیت این اورژانس تاسف‌بار بوده و در شأن مردم نیست و در این شرایط ممکن است حتی بیماران آسیب بیشتری ببینند.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان با تاکید بر لزوم مجهز بودن شهر رشت به یک بیمارستان جامع اعلام کرد: اگر همین الان هم برای احداث این پروژه اقدام کنیم زودتر از ۳ تا ۵ سال آماده نمی‌شود.

یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه در طرح غربالگری سرطان، ۱۰ هزار نفر فرد مبتلا به سرطان در گیلان شناسایی شدند تصریح کرد: ۶ میلیارد تومان برای تاسیس مرکز جامع سرطان گیلان در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی پروفسور سمیعی تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: راه‌اندازی بنیاد علم و دانش پروفسور سمیعی نیز با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان راه اندازی “mega hospital” را از برنامه‌های این دانشگاه دانست و عنوان داشت: این مرکز در صورت احداث می‌تواند تا ده‌ها سال استان گیلان را در زمینه‌های مختلف درمانی تضمین کند.

وی در پاسخ به برخی شبهات پیش آمده پیرامون خرید برخی تجهیزات پزشکی به‌صورت نهاتری گفت: چنین مسئله ای صحت ندارد و ما چون به‌دلیل کمبود تجهیزات جان بیماران در خطر بود برخی مراحل اداری را در هنگام تحویل انجام ندادیم تا تجهیزات با سرعت آماده استفاده شوند.

یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه در انتخاب برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نمایندگان مجلس و فرمانداران نظرخواهی می‌کند ابراز داشت: چنین مسئله‌ای امری طبیعی است زیرا عدم انجام آن سبب بروز برخی تنش‌ها می‌شود.

وی در پاسخ به شبهه پیش آمده پیرامون انتصاب یک مشاور غیربومی و پرداخت حقوق ۱۱ میلیون تومانی به او گفت: وقتی من مشاوری را منصوب می‌کنم نشان از کارآمدی او دارد و حقوق او نیز ماهانه ۷.۵ میلیون تومان بوده که حقوقی معمول در دانشگاه علوم پزشکی است.

یوسف‌زاده چابک با اعلام اینکه وضعیت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مسیر پیشرفت قرار دارد اظهار داشت:‌ از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۳۵۰ طرح علمی در این دانشگاه ارائه شده که تا پایان سال به ۴۰۰ طرح می‌رسد.

انتهای پیام/