خودزنی به سبک اصلاح طلبان!
خودزنی به سبک اصلاح طلبان!

اصلاح طلبان در حالی مدعی عدم شکست در انتخابات شورا می شوند که خود برای این شکست توجیهات گوناگونی همچون “ارائه لیست جعلی توسط برخی نمایندگان” را بر می شمارند!

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، اصلاح طلبان این روزها شکست خود را در انتخابات شورای شهر رشت نمی پذیرند. پس از اظهارات دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان مبنی بر اینکه این شورا شکستی برای خود در انتخابات شورا متصور نیست (اینجا را بخوانید)، برادر فیاض زاهد هم در اظهاراتی مدعی شده است که حضور سه نفر از لیست ۱۱ نفره اصلاحات به معنای شکست گفتمان اصلاح طلبی در شورای پنجم نیست. وی حتی پا را از این هم فراتر نهاده و مدعی شده است می توان فراکسیون اکثریت در شورا تشکیل داد!(اینجا را بخوانید)

با این حال نکته قابل توجه اظهارات برادر فیاض زاهد، تکرار ادعایی است که پیش تر از تریبون برخی رسانه های اصلاح طلب منتشر شده است و آن هم “ارائه لیست جعلی توسط نمایندگان” است. جالب آن که اصلاح طلبان در حالی مدعی عدم شکست در انتخابات شورا می شوند که خود برای توجیه آن دلایل گوناگون مثل همین “ارائه لیست جعلی توسط نمایندگان” می آورند! گویا اصلاح طلبان به جای آن که به دنبال ریشه یابی عدم استقبال مردم از لیست ۱۱ نفره شان باشند، یا سایر افراد راه یافته را به شورا را به جرم اشغال کرسی اصلاح طلبان، بی برنامه می خوانند و یا نمایندگان را متهم به ارائه لیست های جعلی می نمایند!

اگرچه برادر فیاض زاهد نامی از نماینده ای که به قول وی “لیست جعلی” منتشر کرده است، نمی برد اما اشاره چندی پیش یکی از رسانه های اصلاح طلب به انتشار لیستی توسط جعفرزاده با عنوان لیست “حامیان دولت”، ممکن است نام نماینده رشت را در این خصوص به ذهن متبادر کند. به نظر می رسد نماینده ای که به اذعان برخی از اصلاح طلبان نقش مهمی در تایید صلاحیت آنان داشته است، حالا مقصر اصلی ناکامی اصلاح طلبان در انتخابات شورا قلمداد می شود!

در پایان باید گفت مطمئنا آن کسانی که با لابی گری افراد سیاسی گمنام را وارد لیست کرده، منافع حزبی و گروهی را فدای منافع شخصی کرده و مانع از حضور نام حتی یک زن در لیست امید شدند، مقصر اصلی ناکامی اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر رشت بودند.

انتهای پیام/خزرآنلاین