خوش‌رقصی آقای مدیر با چنگ‌اندازی به صورت نظام برای بقا
خوش‌رقصی آقای مدیر با چنگ‌اندازی به صورت نظام برای بقا

می‌توان از عملکرد ضعیف برخی مدیران به‌عنوان سرپوشی برای کم‌کاری‌های حوزه خدمتی خود یادکرد تا با بیان هجویات خودساخته و عنایت به بذل‌توجه خوش‌رقصی آن‌ها توسط دولت، برای چند سال دیگر تکیه‌بر صندلی قدرت خیالی خود بزنند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، یکی از مدیران کل استان گیلان اظهار داشت: «اصولگرایان در این ۳۶ سال تنها ما را نصیحت کردند و یکی هم مثل من تا حالا از تشییع چیزی یاد نگرفته است؛ به پیغمبر خدا  اصولگرایان دستشان برسد، ایران رو مثل سوریه و مصر،  عرب می‌کنند؛ اصولگرایان همان‌هایی هستند که تحمل نقد ندارند و زبان مردم را می‌دوختند؛ به پیغمبر خدا، این اصولگرایان ورزش را بر شما حرام خواهند کرد؛ به پیغمبر خدا  اصولگرایان دستشان برسد خیابان‌ها را مردانه و  زنانه می‌کنند؛ من ترسی از مراجع امنیتی ندارم؛ چقدر تحمل؟ چقدر سکوت؟ تا کی تحمل؟ همش دنبال بگیروببند و حکم صادر کردن هستند؛ اصولگرایان همان چهاردرصدی هایی هستند که بچه‌هایشان با پول ما در بهترین دانشگاه‌های دنیا درس می‌خوانند»

این افاضات تنها بخشی از سخنان مطرح‌شده توسط یکی از مدیران کل استان گیلان است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، طعم و بوی خوش‌رقصی سیاسی را در اذهان تداعی می‌کند و این همان اتفاقی است که در روزهای پایانی منتهی به عمر دولت فعلی به تعدادی دیگر از مدیران استان و حتی شهرستان برای حفظ صندلی‌هایشان سرایت کرده است.

سخت است که این دست از هجویات در محافل مختلف که مختص بازی‌های کودکانه سیاسی بوده را به پای اعتمادبه‌نفس ناشی از عملکرد موفق این مدیران گذاشت؛ آن هم مسئولانی که نه با تکیه‌بر توانایی خود بلکه با کوبیدن بر طبل وا دولتا و تخریب رقبای خیالی، هر آنچه را که در مخیله دشمنان نظام نمی‌گنجید به‌راحتی و سینه‌چاکی «من ترسی ندارم» به هم‌وطنان خود نسبت داده‌اند.

نکته حائز اهمیت درباره چرایی موارد مطرح‌شده از سوی حضرات است که می‌توان، از عملکرد ضعیف این دست مدیران، به‌عنوان سرپوشی برای کم‌کاری‌های حوزه خدمتی خود یادکرد تا با عنایت به بذل‌توجه خوش‌رقصی‌شان از سوی دولت، برای چند صباح دنیوی دیگر تکیه‌بر صندلی قدرت خیالی خود بزنند.

جدای از دیدارهای فرمایشی برخی از این مدیران با خانواده‌های معزز شهدا، می‌توان از خانه‌تکانی، عزل و نصب‌های مدیران و رؤسای زیردست تحت امر خود برای تزریق ثروت و ثبات جایگاه، به‌عنوان راهی از جنس فرار روبه‌جلوی مدیران خوش‌رقص یاد کرد. مدیرانی که در سال‌های گذشته به دلایل مختلف حتی خواب معاونت در ادارات کل را نمی‌دیدند با چنگ زدن به ریسمان پرطمطراق و خودساخته تعاریف حزبی، حال به دنبال تمدید پست مدیریتی با تکیه‌بر موارد قیدشده هستند.

«پیچ تاریخی» همان کلیدواژه مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که باید سرلوحه بررسی پرونده‌های مدیریتی این دست از مدیران، نزد دستگاه‌های بالادستی و امنیتی قرار گیرد.

انتهای پیام/فارس