خیرین مدرسه‌ساز گیلانی ۶۵ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه کمک کردند
خیرین مدرسه‌ساز گیلانی ۶۵ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه کمک کردند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان گفت: خیرین مدرسه‌ساز گیلانی تاکنون ۶۵ میلیارد ریال در بحث ساخت مدارس و فضاهای آموزشی استان هزینه کردند.

به گزارش اندیشه گیلان، علی اوسط اکبری مقدم عصر امروز در جریان مراسم کلنگ‌زنی یک واحد آموزشی سه کلاسه در چابکسر اظهار داشت: خیرین مدرسه‌ساز گیلانی تاکنون ۶۵ میلیارد ریال در بحث ساخت مدارس و فضاهای آموزشی استان هزینه کردند و این هزینه همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان در بحث تحقق تعهد خیرین مدرسه‌ساز در رده چهارم کشور قرار دارد افزود: در بحث تعهد خیرین در رده دهم کشور در بین استان‌ها هستیم ولی آنچه که مهم است تحقق میزان تعهد است که در گیلان ۹۵ درصد تعهد خیرین محقق شده است.

اکبری مقدم اعلام داشت: هر ساله جشنواره‌ای با عنوان جشنواره خیرین مدرسه‌ساز با حضور خیرین کشوری برگزار می‌شود که هجدهمین دوره آن امسال در استان گیلان و در شهر رشت با حضور خیرین کشوری و استانی برگزار شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان  بیان کرد: در این جشنواره ارزیابی‌هایی توسط سازمان نوسازی کشور انجام شد که در بحث میزان تعهد خیرین در بین استان‌های کشور، استان گیلان در رتبه چهارم این ارزیابی قرار گرفت.

وی گفت: هم‌اکنون نیز یک پروژه بزرگ آموزشی ۱۲ کلاسه دربندر انزلی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در دست ساخت است که تمام هزینه آن توسط یکی از خیرین مدرسه ساز تامین می‌شود و امیدواریم این پروژه که جزء بهترین پروژه‌های آموزشی در کشور است ابتدای مهرماه یا هفته دولت به‌بهره برداری برسد.

به گزارش اندیشه گیلان، امروز با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان، مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم، کلنگ ساخت یک واحد آموزشی سه کلاسه در حیاط مدرسه سابق روستای شیخ زاهد محله چابکسر بر زمین زده شد.

این واحد آموزشی سه کلاسه با زیربنای ۴۸۹ متر مربع در دو طبقه ساخته می‌شود که برای ساخت آن ۴ میلیارد ریال توسط یکی از خیرین منطقه هزینه می‌شود.

انتهای پیام/