دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دارای امکانات زیربنایی منحصر به فرد است
دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دارای امکانات زیربنایی منحصر به فرد است

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، مهدی حاجتی پیش ازظهر امروز در دیدار با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در پیشرفت کشورها اظهار داشت: مدارس و دانشگاهها زیربنای تعالی کشور هستند و باید از نیروهای متخصص که حاصل تربیت آموزش و پرورش و دانشگاهها هستند، استفاده بهینه شود. […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، مهدی حاجتی پیش ازظهر امروز در دیدار با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در پیشرفت کشورها اظهار داشت: مدارس و دانشگاهها زیربنای تعالی کشور هستند و باید از نیروهای متخصص که حاصل تربیت آموزش و پرورش و دانشگاهها هستند، استفاده بهینه شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدارس دارای تقاضای زیادی هستند و در بین آنها نیز مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی دارای قابلیت های بسیار خوبی هستند افزود: مدارس سما می تواند در استان گیلان یاری دهنده آموزش و پرورش در امرآموزش باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: انتخاب مدیران و مسئولان مدارس سما حق مسلم دانشگاه آزاد اسلامی است که باید با دقت نظر و حساسیت نسبت به مدیران خود اقدام کند.

حاجتی با اشاره به امکانات دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دارای امکانات زیربنایی منحصر بفرد است و وجود املاک و سرمایه های قوی این دانشگاه از نظر زیرساخت و پیشرفت های بسیار بالایی که دارد می تواند ضمن موثر بودن در آموزش فرزندان این مرز و بوم، یاری دهنده دولت و مدیران دولتی در رفع مشکلات استان گیلان باشد.

وی تعامل بین مراکز دولتی و خصوصی را خواستار شد و بیان کرد: در سایه تعاملات مختلف خصوصا تعامل حوزه های فرهنگی می توان کارهای بسیار خوب و بزرگی در سطح استان انجام داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با اعتماد سازی در بدنه جامعه باید به شکلی با دیگر مراکز علمی رقابت کند که اعتماد دانش آموزان و خانواده هایشان را جلب کند که مطمئنا در این راه توفیقات زیادی را کسب کرده است.

دکتر ابراهیم چیرانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این دیدار با تاکید بر گسترش کمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دریک دهه اخیر اظهار داشت: بعضی از مراکز علمی و دانشگاهی، رشد کمی بیش از حدی را داشته که در حال حاضر با مشکلات زیادی روبرو هستند.

چیرانی با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با داشتن اعضای هیات علمی تمام وقت مجرب و متخصص در شاخه ها و رشته های مختلف، همگام با دیگر دانشگاههای معتبر درحال پیشرفت است افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاههای استان وضعیت بهتری را دارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان با تاسیس آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های پیشرفته و منحصر به فرد در آینده به سوی گسترش رشته های فنی و حرفه ای پیش خواهد رفت و دارای این توان است تا در سالهای آینده نسبت به پرورش نیروهای متخصص جامعه اقدام کند.

چیرانی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تا کنون توانسته است موفق به کسب چند مجوز راه اندازی و تاسیس هنرستانهای فنی و حرفه ای در سطح استان شود که خود نشانه ای از پیشرفت و حرکت مدارس سما استان به سمت آموزش نیروهای جوان و متخصص است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افزود: وجود مدارس سما یکی از مصادیق ارتباط نزدیک آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی است و امیدواریم این همکاری ها افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، بر گسترش همکاری های دو جانبه بین آموزش و پرورش استان گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی تأکید شد.

انتهای‌پیام/