دانشگاه فرهنگیان در وضعیت اسفناکی قرار دارد
دانشگاه فرهنگیان در وضعیت اسفناکی قرار دارد

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در وضعیت اسفناکی قرار دارد گفت: فرهنگیان نیاز به حمایت بیشتری در زمینه‌های درمانی و نظام پرداخت دارند که باید هرچه زودتر در جهت رفع مشکلات آن‌ها وارد عمل شد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، جبارکوچکی‌نژاد در نشست مدیران و روسای آموزش پرورش و نواحی مناطق استان گیلان در رشت امکانات تحصیلی را متعلق به نسل اول بیان کرد و اظهار داشت: مدارس کشور، امکانات، فضا و بسیاری از ابزار لازم برای تحصیل دانش‌آموزان متعلق به نسل اول و دانش آموزان از نسل سوم و چهارم هستند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اختلاف بین نسل‌ها را باعث ایجاد بحران و شکاف عمیق در هدایت تحصیلی بیان کرد و افزود: تا زمانی که چالش موجود را حل نکنیم نمی‌توانیم در مسیر تولید علمی که مقام معظم رهبری و سایرین بر روی آن تاکید دارند را به تحقق برسانیم.

وی با اشاره به سایر مشکلات آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان در وضعیت اسفناکی قرار دارد و فرهنگیان نیاز به حمایت هرچه بیشتری در زمینه‌های درمانی و نظام پرداخت دارند که باید هرچه زودتر در جهت رفع مشکلات آن‌ها وارد عمل شد.

اسدالله عباسی عضو دیگر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه سرنوشت فرزندان گیلان در دست آموزش و پرورش و معلمان قرار دارد، اظهار داشت: سرنوشت دانش‌آموزان گیلانی متاثر تصمیم گیری‌ها، تسریع در بهره‌گیری از فرصت‌ها و شناخت تهدیدهاست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر طرح رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان می‌بایست هرچه سریع‌تر از حالت شعاری به‌صورت جهادی و انقلابی، عملیاتی شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان درباره نوسازی مدارس استان گیلان گفت: با توجه به اینکه گیلان در شرایط جوی و رطوبتی خاصی قرار دارد نباید با مدارس سایر استان‌ها مقایسه شود و مسئولان نوسازی مدارس باید با نگاه ویژه‌ای به مدارس استان گیلان نگاه کنند.

انتهای پیام/