دانش‌آموزان گیلانی با جانباز ۱۰۹ ساله کشف حجاب در ماسال دیدار کردند
دانش‌آموزان گیلانی با جانباز ۱۰۹ ساله کشف حجاب در ماسال دیدار کردند

تعدادی از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با جانباز ۱۰۹ شاندرمنی کشف حجاب در ماسال دیدار کردند.

به گزارش اندیشه گیلان، جمعی از دانش‌آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با جانباز شاندرمنی کشف حجاب رضاخانی دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش ماسال و جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان و استان برگزار شد از مجاهدت‌های اصلاح خانم دولتخواهی جانباز کشف حجاب رضاخانی تقدیر شد.

وی که به علت کهولت سن اکنون بسیاری از خاطرات قدیمی از ذهنش پاک شده است در این دیدار با اشاره به ماجرای کشف حجاب در شاندرمن گفت: من به همراه مادرم به بازار هفتگی رفته بودیم که ماموران می‌خواستند ساروق (روسری محلی) را از سر مادرم بکشند که با مقاومت من روبه‌رو شدند.

اصلاح خانم دولتخواهی تصریح کرد: در این بین ماموران ضربه‌ای به دستم وارد کردند که آثارش هنوز هم باقی مانده است و با این دستم به سختی می‌توانم کار کنم.

این بانوی اهل شهرستان ماسال درباره شرایط زندگی در آن سال‌ها گفت: شرایط بسیار سختی داشتیم گاهی می‌شد یک روز غذا می‌خوردیم و دو روز غذای خاصی برای خوردن نداشتیم. دوره ای یک بشقاب برنج را ۸ نفره می‌خوردیم.

به گزارش اندیشه گیلان، اصلاح خانم دولتخواهی سیاهمرد متولد سال ۱۲۸۷ شمسی در روستای سیاهمرد شاندرمن از توابع شهرستان ماسال، سند زنده‌ای از جنایات رضاخان میرپنج در ماجرای کشف حجاب است.

چهارمین دوره طرح لشکر فرشتگان به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان در راستای تقدیر از بانوان مجاهد و مبارز همزمان با سراسر کشور در استان گیلان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/