دانش دینی پلیس همواره باید فراتر از جامعه باشد
دانش دینی پلیس همواره باید فراتر از جامعه باشد

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تعمیق مداوم باورها و تثبیت اعتقادات از ضرورت رسیدن به موفقیت در مسئولیت‌های خطیر نیروی انتظامی است گفت: دانش دینی پلیس همواره باید فراتر از جامعه باشد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‎گیلان، سردار محمدرضا اسحاقی عصر امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره بصیرت غیرتمرکزی فرماندهی انتظامی استان گیلان اظهار داشت: سابقه برگزاری دوره بصیرت در ستاد نیروی انتظامی به ۱۰ سال قبل باز می‌گردد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه تمامی مسئولان، متولیان و مدیران انتظامی سراسر استان گیلان در دوره‌های بصیرت‌افزایی شرکت می‌کنند تاکید کرد: تعمیق باورهای دینی و افزایش آگاهی از معادلات در دوره‌های بصیرت‌افزایی دنبال می‌شود.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه بررسی مباحث روز دنیا در راستای بصیرت‌افزایی از اهداف و رویکرد دوره بصیرت در مجموعه پلیس است بیان کرد: بصیرت یکی از مهم‌ترین ابزار حرکت نیروی انتظامی در مسیر انقلاب است.

وی مسئولیت‌های نیروی انتظامی را اقدامی اجتماعی عنوان کرد و با اشاره به اینکه عمده ماموریت‌های پلیس در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی رقم می‌خورد تصریح کرد: دانش دینی پلیس همواره باید فراتر از جامعه باشد.

فرمانده انتظامی گیلان با تاکید بر ضرورت وجود بصیرت و بصیرت‌افزایی در پلیس و با تاکید بر اینکه بصیرت در نیروهای انتظامی باید  چند برابر سایر بخش‌ها باشد و این امر هم‌اکنون وجود دارد افزود: افزایش بصیرت‌افزایی در ابعاد مختلف جامعه نیازمند گذارندن دوره‌هایی مداوم و مستمر است.

وی با بیان اینکه در دوره‌های بصیرت شاخصه‌ها و مولفه‌های اصلی بصیرت به‌صورت شفاف و صحیح معرفی می‌شود گفت: پلیس بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض آسیب قرار دارد و نیروی انتظامی همواره باید در خودساختگی از آموزه‌های دینی و معرفتی بهره ببرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان تعمیق مداوم باورها و تثبیت اعتقادات را از ضرورت رسیدن به موفقیت در مسئولیت‌های خطیر نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: بصیرت چراغ روشنگر مسیر پرتلاطم دنیای امروز است.

انتهای پیام/