در حوزه وزارت آموزش و پرورش، نمره منفی به دولت یازدهم می‌دهم/اثری از سیدمحمد بطحایی در صندوق ذخیره فرهنگیان دیده نمی‌شود
در حوزه وزارت آموزش و پرورش، نمره منفی به دولت یازدهم می‌دهم/اثری از سیدمحمد بطحایی در صندوق ذخیره فرهنگیان دیده نمی‌شود

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه گزارشات تکمیل و آماده شده و تا ۲ هفته دیگر تحویل مجلس داده می‌شود، گفت: اثری از سیدمحمد بطحایی در اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان وجود ندارد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار اندیشه گیلان، اظهار داشت: سیدمحمد بطحایی گزینه پیشنهادی دولت جهت تصدی وزارت آموزش‌ وپرورش دارای سوابق خوبی است، همچنین از وی اثری در موضوع اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان دیده نمی‌شود.

وی گفت: تجارب بطحایی از دوره کارشناسی، معلمی، مدیریت در مدرسه، شورای عالی آموزش و پرورش، رئیس دفتر وزیر آموزش و پرورش، معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش و در نهایت پس از برکناری فانی تا معرفی وزیر جدید، مدتی به‌عنوان سرپرست آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وزارت آموزش‌ وپرورش در شرایط مناسبی قرار ندارد تصریح کرد: بطحایی دوره تکمیلی و تجارب خوبی را در حوزه آموزش و پرورش داراست و تسلط خوبی بر منابع آموزش و پرورش دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه بطحایی از منابع انسانی، منابع مادی و مالی آموزش و پرورش آگاه است و تسلط خوبی بر منابع دیگر آموزش و پرورش دارد، افزود: تاکنون هیچ‌کدام از وزرا نتوانستند از این توانمندی‌های وی بهره‌گیری کنند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه بطحایی می‌تواند با جایگزین کردن تیم و ترکیبی قدرتمند موفق شود ابراز داشت: چنانچه بطحایی نیروهای توانمند خود را از نیروهای آموزش و پرورش انتخاب کند به‌طور قطع موفق می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های دولتی با توجه به دارابودن پرسنل اندک و پرداختی‌های محدود نیاز به کمک‌های دولت ندارند اعلام داشت: طبق اصل سوم و اصل ۳۰ قانون اساسی دولت موظف است تا آموزش و پرورش را تحت پوشش قرار دهد.

وی ابراز داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت اقتصاد و دارایی و معاونان دولت باید به آموزش و پرورش کمک کنند چون وزیر آموزش و پرورش نمی‌تواند به‌تنهایی تمامی چالش‌ها را حل کند و نیازمند کمک دولت است.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: بطحایی در زمان معاونت خود ارتباط بسیار خوبی با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی داشت و سعی می‌کرد از نظرات کمیسیون بهره‌برداری بیشتری کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه متاسفانه در دولت یازدهم توجهی به آموزش و پرورش نشد و این بی‌توجهی سبب شد تا آموزش و پرورش آسیب ببیند خاطرنشان کرد: در حوزه وزارت آموزش و پرورش، نمره منفی به دولت یازدهم می‌دهم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: گزارشات مربوط به این صندوق تکمیل و آماده شده است و تا ۲ هفته دیگر تحویل مجلس داده می‌شود اما در این تحقیقات اثری از سیدمحمد بطحایی در صندوق ذخیره فرهنگیان دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/