در هیچ جای استان گیلان دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نداریم
در هیچ جای استان گیلان دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نداریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه از روز اول مهر تمامی امکانات آموزشی در اختیار دانش آموزان است، گفت: در هیچ جای استان گیلان دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نداریم.

به گزارش اندیشه گیلان، مهدی حاجتی ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه رشت که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد در مورد بازگشایی مدارس اظهار داشت: مدارس درهای تعلیم و تربیت برای دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ۳۵۷ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل خود را از اول مهر آغاز می‌کنند اعلام کرد: آموزش پرورش بزرگترین فصل مشترک را بین مردم و دولت دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم توقعات به حقی در مورد آموزش و پرورش فرزندان خود دارند گفت: در طول سال منویات مقام معظم رهبری را سر لوحه کار خود قرار می‌دهیم و می‌دانیم که هدایت تحصیلی درست، مقدمه توسعه کشور است.

حاجتی با بیان اینکه شعار سال ۹۶ با توجه به هدایت تحصیلی صحیح امکان پذیر است گفت: استفاده صحیح از نیروی انسانی در آموزش و پرورش سرلوحه کار قرار گرفته و سعی در افزایش عدالت آموزشی داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در هیچ جای استان گیلان دانش آموز بازمانده از تحصیل نداریم اعلام کرد: از تمام ظرفیت‌های درون سازمانی برای بازگشایی مدارس استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از روز اول مهر تمامی امکانات آموزشی در اختیار دانش آموزان است عنوان داشت: بسیاری از مدیران ادارات برای به‌صدا در آوردن زنگ مدارس با آموزش و پروش همکاری می‌کنند.

حاجتی با بیان اینکه به‌صورت ماهانه ۸۰ میلیارد تومان هزینه آموزش و پرورش در استان گیلان است اظهار داشت: از تمامی ظرفیت‌های خارج از سازمان برای کمک به آموزش و پرورش بهره می‌بریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه ۱۷ تا ۲۰ درصد از بودجه ۲ درصدی نفت به آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد افزود: تکریم به پدر و مادر و مسایل دیگر اخلاقی توسط معلمان شکل می‌گیرد.

حاجتی با بیان اینکه تعامل مدرسه با والدین را باید اولیا از آموزش و پرورش مطالبه کنند، اظهار داشت: محیط مدرسه را باید به محیط مباحثه و اخلاق تبدیل کرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش پرورش باید نقش خود را در پرورش نسل مستقل به خوبی ایفا کند گفت: تعداد زیادی از دانش آموزان گیلانی در المپیادهای مختلف علمی، قرآنی و ورزشی مقام‌های خوبی را کسب کردند.

انتهای پیام/