دستگاه قضایی از حضور دوباره فتنه‌گران در عرصه سیاسی جلوگیری می‌کند
دستگاه قضایی از حضور دوباره فتنه‌گران در عرصه سیاسی جلوگیری می‌کند

امام جمعه رودسر گفت: دستگاه قضایی با وجود تمام هجمه‌ها از حضور دوباره فتنه‌گران در عرصه سیاسی جلوگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین تقی روحانی در گردهمایی فصلی روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های کل استان گیلان در رشت با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی اظهار داشت: ملت ایران در این روز با حمایتشان از انقلاب و رهبری نشان دادند که پیرو اسلام حقیقی هستند.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه اصحاب فتنه و فتنه‌گران به‌دنبال ایجاد شرایطی بدتر از دوران طاغوت بودند عنوان داشت: امروز شاهد هستیم که دستگاه قضایی با وجود تمام هجمه‌ها از حضور دوباره فتنه‌گران در عرصه سیاسی جلوگیری می‌کند.

روحانی با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید در این رابطه خاطرنشان کرد: اگر کسی در مقابل خدا سرکشی کند قطعاً چیزی جز جهنم نصیبش نمی‌شود و در مقابل، سزای کسی که بر نفسش غلبه کند بهشت است.

وی دنیاپرستی و عدم خوف از خدا را دلیل سرکشی انسان‌ها معرفی کرد و افزود: وقتی مجرمی به محضر قاضی می‌رسد به‌خاطر جایگاه حقوقی‌اش از او خوف دارد و اگر انسان همین حس را در پیشگاه خداوند داشته باشد دیگر دچار سرکشی نمی‌شود.

امام جمعه رودسر با اشاره به حرمت شکنی‌های انجام شده در سال ۸۸ توسط فتنه‌گران و حامیانشان عنوان داشت: اگر فتنه‌گران و اصحاب فتنه از خداوند خوف داشتند دیگر شاهد روزه‌خواری آشکار آنان در ماه رمضان نبودیم.

روحانی با بیان اینکه دنیاپرستی و خدمت به مردم با یکدیگر تناسب ندارد تصریح کرد: امام خمینی(ره) در وصیتشان تمام نذوراتی که برایشان فرستاده می‌شد را نذر رسیدگی به طلاب و امور حوزه‌های علمیه کرده و اصلاً از آن‌ها استفاده شخصی نکردند.

وی ضمن تشریح جایگاه قضات در دستگاه قضایی ابراز داشت: براساس آیات قرآن خداوند تمام انسان‌ها را خلیفه خود در روی زمین قرار داده است و این نکته را بدانید که اگر دنیاپرستی با کارتان ادغام شود تمام داشته‌هایتان از دست می‌رود.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه مردم دچار مشکلات و گرفتاری‌های پیچیده‌ای هستندخاطرنشان کرد: مردم از مسئولان قضایی توقع دارند تا علاوه بر صدور احکام محکم، به مشکلات مردم نیز رسیدگی کنند.

وی رسیدگی به امور مردم را امری شیرین و لذت‌بخش دانست و افزود: از مسئولان محترم قضایی گیلان درخواست دارم که ارتباط بیشتری با ائمه جمعه داشته باشند تا آنان بتوانند مردم را به بهترین شکل ممکن توجیه کنند.

روحانی با بیان اینکه مردم از عناوین مجرمانه آگاهی کامل ندارند خاظرنشان کرد: اگر  این عناوین به‌خوبی برای مردم تشریح شود بسیاری از مشکلات اجتماعی و جرم‌ها رخ نمی‌دهد.

انتهای پیام/