دستگیری عامل چندین فقره قتل زنان توسط کارآگاهان پلیس استان گیلان
دستگیری عامل چندین فقره قتل زنان توسط کارآگاهان پلیس استان گیلان

رئیس پلیس آگاهی گیلان با بیان اینکه عامل چندین فقره قتل در استان گیلان در دام پلیس افتاد گفت: قاتل قتل‌های سریالی گیلان به یک فقره قتل در سال ۸۷، ۲ فقره قتل در سال ۸۸ و ۴ فقره قتل در سال ۹۵ با انگیزه سرقت اعتراف کرد.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در یکی از رودخانه‌های شهرستان سیاهکل بخشی از جسد یک زن کشف شده بود اظهار داشت: از ساعات اولیه کشف این جسد اقدامات گسترده و بررسی های DNA  بر روی جسد آغاز شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه در آزمایشات DNA مشخص شد که جسد مذکور متعلق به یک زن ۴۵ ساله است افزود: پلیس آگاهی استان گیلان تا تاریخ ۹ آذرماه سال ۹۵ با ۴ مورد مفقودی و قتل به شیوه قتل مذکور در استان مواجه شد.

فلاح کریمی با تاکید براینکه در بررسی‌ها و تحقیقات پلیس آگاهی استان گیلان مشخص شد که این قتل‌ها از قتل‌های زنجیره‌ای و سریالی است تصریح کرد: با مشخص شدن این موضوع بررسی قتل‌های مذکور در قالب قتل‌های سریالی وارد مراحل رسیدگی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با اشاره اینکه در طول تحقیقات و بررسی‌های این قتل زنجیره‌ای، پلیس به دو شاهد عینی می‌رسد تاکید کرد: دو زن در جریان شکایت از یک راننده پراید که اقدام به  اغفال این افراد کرده بود به پلیس آگاهی استان مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های اولیه و فنی، پلیس آگاهی استان گیلان از شکایات دو زن نام برده رابطه مستقیمی با قتل‌های زنجیره‌ای استان کشف می‌کند  گفت: در بررسی‌ها مشخص شد که قاتل، مردی جوان با یک خودرو پراید خاکستری رنگ در محور خروجی استان به سمت رشت به سراوان مسافرکشی می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه با اقدامات ویژه پلیس در منطقه مذکور رد قاتل زنجیره‌ای در منطقه سراون رشت به همراه یک زن که همدست او بود گرفته شد افزود: با شناسایی شاهدان عینی از تصویر قاتل، فرد مذکور دستگیر شد.

فلاح کریمی با تاکید بر اینکه زن و مرد دستگیر شده هر دو سابقه کیفری سرقت داشتند خاطرنشان کرد: در بازجویی‌های اولیه، مرد قاتل به جنایات خود اعتراف کرده و انگیزه خود را سرقت زیور آلات قربانیان عنوان کردند.

وی با اشاره به اینکه با اعترافات قاتل مشخص شد که قربانیان با برقراری رابطه دوستی خود بستر قتل را فراهم آوردند خاطرنشان کرد: اگر مسائل امنیتی از سوی قربانیان رعایت می‌شد به طور حتم قاتل در این جنایات ناکام می‌ماند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با تاکید بر اینکه مرد قاتل در بازجویی‌ها به ۷ فقره قتل اعتراف کرد افزود: با اعترافات فرد قاتل مشخص شد که فرد مذکور در اسفند سال ۸۷ زنی را با وعده ازدواج و با انگیزه سرقت به قتل رسانده و جسد را در انباری منزل پدری خود دفن کرده است.

فلاح کریمی با بیان اینکه با حفاری منطقه مذکور جسد قربانی کشف شد خاطرنشان کرد: مجرم قتل‌های زنجیره ای استان گیلان به دو قتل دیگر در فروردین و اردیبهشت ماه سال ۸۸ اعتراف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه فرد مجرم به ۷ فقره قتل سریالی در استان گیلان اعتراف کرده است بیان کرد: قاتل قتل‌های سریالی گیلان به یک فقره قتل در سال ۸۷، ۲ فقره قتل در سال ۸۸ و ۴ فقره قتل در سال ۹۵ با انگیزه سرقت اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان تصریح کرد: مجرم قتل‌های سریالی استان گیلان هم اکنون بازداشت شده و پرونده این مجرم درحال بررسی و رسیدگی است.

انتهای پیام/تسنیم