دشمنان برنامه پیچیده‌ای برای ایجاد فتنه در ایران چیده بودند/مسئولان با الگوگیری از امام خمینی (ره) باید رفتار کنند
دشمنان برنامه پیچیده‌ای برای ایجاد فتنه در ایران چیده بودند/مسئولان با الگوگیری از امام خمینی (ره) باید رفتار کنند

امام جمعه موقت رشت با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: دشمنان برنامه پیچیده‌ای برای ایجاد فتنه در ایران چیده بودند که از طریق دو پایگاه که در کشورهای همسایه ایران داشتند مدیریت می‌شد اما مردم با حضورشان اجازه گستاخی بیشتر را به آنان نداده و از رهبری حمایت کردند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین یوسف صدیق‌عربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: انسان گاهی از وظایف و تکلیفش غافل می‌شود اما باید تلاش کند تا به خدا پناه ببرد.

امام جمعه موقت رشت ضمن تشریح چگونگی به‌دست آمدن خوشبختی توسط انسان‌ها گفت: برخی کسب علم را وسیله رسیدن به خوشبختی می‌دانند، برخی داشتن ثروت زیاد را و برخی دستیابی به قدرت سیاسی را عامل خوشبختی می‌دانند.

صدیق عربانی ضمن بررسی جنبه‌های مثبت و منفی کسب علم عنوان داشت: انسان با کسب علم باید به خدا رسیده و خود را بشناسد و به همین دلیل است که دین اسلام بیشتر از همه ادیان مردم را به کسب علم دعوت کرده است.

وی عالمان را چشم و چراغ جامعه دانست و خاطرنشان کرد: به فرموده حضرت علی (ع) عالم بی‌دین با گفتارش و نادان دیندار با دینداری‌اش مردم را جذب می‌کند اما هر دو فاسق هستند و باید از آنان دوری کرد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه هر علمی نمی‌تواند سبب تعالی انسان شود ابراز داشت: امروز شاهد هستیم در دنیا دانشمندان بی‌دین و لامذهب در خدمت آمریکا و صهیونیست هستند و برای کشتار کودکان بمب می‌سازند.

صدیق عربانی ضمن بررسی ابعاد مختلف ثروت‌اندوزی اعلام کرد: انسان‌هایی با داشتن ثروت می‌توانند خوشبخت باشند که مالشان را در مسیر خیر مانند ساخت مدرسه، مسجد و کارهای دیگر خرج کنند.

وی با اشاره به اینکه در برخی اوقات فقرا برای رفع نیازهایشان به مساجد رجوع می‌کنند افزود: ثروتمندان باید این افراد را شناسایی کرده و به آنان کمک کنند و بدانند که ثروتشان برای آن‌ها یک امتحان الهی است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر لزوم پرداخت خمس، حق امام و حق مستمندان توسط ثروتمندان تصریح کرد: آن پولداری که هیچ‌کدام از این‌ها را پرداخت نمی‌کند بداند که نمی‌تواند هیچ لذتی از مالش ببرد.

صدیق عربانی با بیان اینکه برخی افراد با ثروتشان مردم را به گناه دعوت می‌کنند خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌گویند شما خلاف کنید من قاضی را می‌خرم اما باید بدانند که قاضی اگر مومن باشد تمام دنیا را هم به او بدهی خلاف نمی‌کند.

وی با اشاره به نقش قدرت در به‌دست آمدن خوشبختی اظهار داشت: افرادی که به مقام‌های سیاسی می‌رسند باید بررسی کنند تا ببینند حضورشان توانسته برای مردم فایده‌ای داشته باشد یا خیر.

امام جمعه موقت رشت خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) خود را خادم ملت می‌دانستند و امروز هم مسئولان با الگوگیری از ایشان باید رفتار کنند و گمان نکنند که اگر به جایی رسیدند می‌توانند به مردم فخر فروشی کنند.

صدیق عربانی با اشاره به فرارسیدن سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به‌عنوان امام جمعه تهران توسط امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امام راحل فردی را در آن زمان انتخاب کردند که امروز تمام دنیا به گوش به سخنانش دارد.

صدیق عربانی با اشاره به فرا رسیدن ایام فرار شاه از ایران اظهار داشت: توهین‌های مکرر شاه و خانواده او به علما و ارزش‌های دینی سبب شد تا مردم او را از کشور بیرون کرده و انقلاب کنند.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: در عملیات “بیت المقدس  ۳” بسیاری از جوانان آذربایجانی به شهادت رسیدند و مردم باید بدانند که امروز اگر ایران جایگاهی در جهان دارد به برکت خون شهدا است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: دشمنان برنامه پیچیده‌ای برای ایجاد فتنه در ایران چیده بودند که از طریق دو پایگاه که در کشورهای همسایه ایران داشتند مدیریت می‌شد اما مردم با حضورشان اجازه گستاخی بیشتر را به آنان نداده و از رهبری حمایت کردند.

صدیق عربانی با تاکید بر اینکه دشمن با اصل نظام مشکل دارد خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند ایران از آمریکا هراس دارد اما باید بدانند ملت ایران همان است که آمریکا را از ایران و بعد هم از منطقه بیرون کرد و نگذاشت به اهداف شیطانی خود دست پیدا کند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به دلسوزی‌های نمایشی آمریکا و انگلیس برای کشور ایران گفت: آمریکا همان کشوری است که ۸۰۰ نفر را در تجمعات مردمی کشت و انگلیس هم سخت‌ترین قوانین را علیه مسلمانان کشورش وضع کرده است.

وی مشکلات مردم را به زخمی تشبیه کرد که نیاز به درمان دارد و اظهار داشت: مطالبات به حق مردم قانونی است و مسئولان اجرایی موظف هستند تا به آن رسیدگی کنند و مردم نیز نباید حرف‌های بی‌سند و مدرک را قبول کنند.

انتهای پیام/