دشمنی منافقین هیچ‌گاه از خاطر ملت ایران پاک نمی‌شود
دشمنی منافقین هیچ‌گاه از خاطر ملت ایران پاک نمی‌شود

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه در همه سال‌ها دشمن تلاش کرد که احکام امام خمینی (ره) را در خصوص منافقین نقض کند گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری هرگز نمی‌‌توان چهره منافقین را عوض کرد و هرگز نمی‌توان شر و دشمنی این افراد را از خاطره‌ها پاک کرد.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام یوسف صدیق عربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: اگر انسان با تقوا زندگی کند شیطان نمی‌تواند در دل‌ها نفوذ کند و یاد خدا همواره در دل‌ها حکم‌فرما می‌شود.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه حاکمیت واقعی از آن خداست و هیج حکومتی جز حکومت خدا در دنیا ماندگار نیست افزود: حکومت خدا تنها به حکومت نبوت تفویض شده و به ولایت منتقل می‌شود و در آخر حکومت نهایی جهان متعلق به حضرت ولیعصر(عج) است.

صدیق عربانی با بیان اینکه علما، مراجع عالی‌قدر و تمامی مراجع تقلید برما حق حکومت دارند گفت: به‌دلیل اینکه مسلمانان اهل وحدت و یکپارچگی هستند در حال حاضر سکان هدایت تا زمانی که این پرچم به‌دست صاحب اصلی آن حضرت حجت (عج) تحویل داده شود به‌دست مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه امام باید همان قداست و معنویت پیامبران و معصومان را داشته باشد تا در دل مردم نفوذ کند خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) در طول عمر کوتاه خود تمامی ابعاد قرآن را در جامعه زمان خود پیاده کرد و شاگردان ایشان جهان را متحول کردند.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه امام صادق (ع) در دوران عمر خود در راستای ترویج و زنده نگه داشتن اسلام با مستکبران زیادی مقابله کرد گفت: امامان و معصومان بسیار مظلوم هستند و مستکبران حتی پس از به شهادت رساندن آن‌ها اجازه ساختن بارگاه را برای آن‌ها ندادند.

صدیق عربانی با اشاره به اینکه انسان باید در مقابل خواسته خدا ادب و معرفت داشته باشد و تنها در این شرایط در پیشگاه خدا مقبول است تصریح کرد: انسان همواره باید در مقابل خواسته خدا تسلیم باشد و فرزندان و آیندگان خود را به همین شیوه تربیت کند.

خطیب موقت نماز جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت معصومعه (س) و با بیان اینکه مردم گیلان همواره این مناسبت های مبارک را گرامی می دارند افزود: مردم گیلان  با تقدیم ۸ هزار شهید به انقلاب ثابت کردند که همواره مردمی ولایت مدار به نظام مقدس جمهوری و نظام اسلامی هستند.

صدیق عربانی با اشاره به هفته بهزیستی و با تاکید بر اینکه کار و تلاش این این نهادهای حمایتی در جامعه اسلامی همواره قابل تحسین است گفت: نخبگان و اندیشمندان زیادی در قالب معلولان با حمایت‌های ویژه این نهادهای حمایتی در حوزه‌های فرهنگی و علمی جامعه می‌درخشند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز برپایی نخستین نماز جمعه  پس از پیروزی انقلاب اسلامی  و با اشاره به اینکه در حال حاضر نماز جمعه در بیش از ۵۰ مرکز استان گیلان برپا می شود افزود: مدیران و مسئولان باید با برپایی و شکوه بیشتر نماز جمعه، غربت اسلام را به‌صورت ویژه به تمامی جهان نشان دهند و برپایی اینگونه مراسمات خار چشم دشمنان اسلام است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه عظمت نماز جمعه جان آدمی را از آتش جهنم در امان می‌دارد گفت: همایش باشکوه اندیشه نو به منظور تقدیر از اندیشمندان مدرسان معارف الهی اول مرداد در مجتمع فرهنگی رفاهی شهید مطهری انزلی برگزار می‌شود و میزبانی گیلان در برگزاری این همایش یک افتخار برای مردم گیلان محسوب می‌شود.

صدیق عربانی با اشاره به فرا رسیدن ۵ مرداد سالروز عملیات پر افتخار مرساد در دوران دفاع مقدس و با بیان اینکه این عملیات نشانه اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی است افزود: تجاوز عراق به خاک ایران با حمایت همه جانبه کشورهای غربی انجام شد و ایران اسلامی نوپا در آن دوران ۸ سال قدرتمندانه در مقابل تمامی کشورهای غربی مقاومت کرد.

وی با تاکید بر اینکه در همه سال‌ها دشمن تلاش کرد که احکام امام خمینی (ره) را در خصوص منافقین نقض کند ابراز داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری هرگز نمی‌‌توان چهره منافقین را عوض کرد و هرگز نمی‌توان شر و دشمنی این افراد را از خاطره‌ها پاک کرد.

انتهای پیام/