دفتر مشق‌های قهرمان من نقش مهمی در زنده نگه داشتن یاد شهدا ایفا می‌کند/یاد شهدا مصداق یکی از شعائر الهی است
دفتر مشق‌های قهرمان من نقش مهمی در زنده نگه داشتن یاد شهدا ایفا می‌کند/یاد شهدا مصداق یکی از شعائر الهی است

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به کمتر شدن مشارکت جوان و نوجوان در مراسم یادبود شهدا گفت: دفتر مشق‌های قهرمان من نقش مهمی در زنده نگه داشتن یاد شهدا ایفا می‌کند.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی در مراسم رونمایی از دفتر مشق‌های قهرمان من در ستاد کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان اظهار داشت: افراد به‌صورت خودجوش در راستای تولید دفتر مشق‌های قهرمان من گام برداشتند.

وی با اشاره به اینکه زیباترین نوع تقوا وجود تقوا در قلب انسان است، عنوان داشت: اگر قلب زیبا باشد جوارح دیگر بدن دارای زیبایی و تقوای الهی می‌شوند و انسان را به فردی متقی تبدیل می‌کنند.

مهدوی با اشاره یه اینکه ذکر شهدا یکی از نشانه‌های حکومت خدا بر روی زمین است اعلام کرد: کسانی که ذکر و یاد خدا و شهدا را بزرگ بدانند و آن را زنده نگه دارند دنبال کننده راه شهدا هستند.

وی با تأکید بر اینکه یاد شهدا مصداق یکی از شعائر الهی است تصریح کرد: ذکر شهدا، ذکر اولیاء الهی و ذکر اولیاء الهی مصداق شعائر الهی است لذا گفتنی است بانیان این طرح، با زیرکی خاص، آن را سلاحی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان دانسته و باهدف نهادینه کردن قهرمانان حقیقی این سرزمین به کودکان، باعث ترویج این فرهنگ نیک شده‌اند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه دشمنان با تمام قوا به ترویج فرهنگ شیطانی خود می‌پردازند گفت: چگونه است که کودکان ما در این هجمه نسبت به قهرمانان خیالی دشمنان، آشنایی داشته اما قهرمانان واقعی سرزمین خود ازجمله حججی‌ها، مسافرها، طاهرنیاها و سیرت نیاها را نمی‌شناسند؟

وی با اشاره به تصویر اسارت شهید محسن حججی خاطرنشان کرد: مردم ایران با سلایق گوناگون در خصوص عکس این شهید مشترکا صلابت نگاه او را تحسین کردند لذا باید گفت: گاهی یک عکس به‌اندازه هزار منبر اثر می‌کند.

مهدوی خطاب به جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بانیان این طرح با هزینه شخصی و با نبود امکانات دست به این کار ارزشمند زده‌اند لذا می‌طلبد با واگذاری مکانی به این مجموعه، این فعالیت فرهنگی را حمایت کرده تا به یک کار بزرگ تبدیل شود.

وی با اذعان به اینکه امروز منبر به‌تنهایی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن کفایت نمی‌کند تأکید کرد: باوجوداینکه به‌خصوص بعد انقلاب قهرمانان بزرگی در تاریخ این مرزوبوم حماسه سازی کرده‌اند، جای تأمل است که صدا سیما هنوز دنبال قهرمان تخیلی چون رستم و سهراب است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: کاش مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در جلسه حضور داشتن و از وی جهت خرید این دفاتر، برای بهره‌مندی در شبکه توزیع مدد جویان دعوت به عمل می‌آوردیم.

مهدوی انتخاب نام «قهرمان من» را بسیار تأثیر گزار توصیف کرد و افزود: واکنش کودکان نسبت به برجسته‌سازی قهرمانان می‌تواند ثمره مثبتی داشته و آنان نسبت به قهرمانان حقیقی خود شناخت پیدا می‌کنند.

به گزارش اندیشه گیلان، رونمایی از دفاتر «قهرمان من» با تصاویر شهدای مدافع حرم ازجمله شهید سید اسماعیل سیرت نیا، سجاد طاهرنیا، حامد کوچک زاده، سعید مسافر و شهید محسن حججی و همچنین یک طرح حجاب برای دومین سال پیاپی باهدف معرفی شهدای مدافع حرم برای استفاده دانش آموزان انجام شده است.

انتهای پیام/