دهمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ/ سرخپوشان سومین تیم پرافتخار لیگ برتر
دهمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ/ سرخپوشان سومین تیم پرافتخار لیگ برتر

پرسپولیس با برتری ۲ بر صفر در دیدار مقابل ماشین‌سازی در فاصله سه هفته به پایان مسابقات شانزدهمین دوره لیگ برتر قهرمانی خود را قطعی کرد. سرخپوشان تهرانی با این قهرمانی به اولین باشگاه فوتبال ایران تبدیل شدند که توانستند در تمامی ادوار لیگ به ۱۰ عنوان قهرمانی دست یابند. قهرمانی این فصل پرسپولیس سومین […]

پرسپولیس با برتری ۲ بر صفر در دیدار مقابل ماشین‌سازی در فاصله سه هفته به پایان مسابقات شانزدهمین دوره لیگ برتر قهرمانی خود را قطعی کرد. سرخپوشان تهرانی با این قهرمانی به اولین باشگاه فوتبال ایران تبدیل شدند که توانستند در تمامی ادوار لیگ به ۱۰ عنوان قهرمانی دست یابند. قهرمانی این فصل پرسپولیس سومین قهرمانی این تیم است اما در تاریخ ۱۶ دوره این مسابقات این تیم بعد از سپاهان و استقلال تهران در رتبه سوم قرار دارد.

پرسپولیس تا پیش از سومین قهرمانی خود در شانزدهمین دوره لیگ برتر با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ به ترتیب در نخستین دوره این مسابقات در فصل ۸۱-۸۰ با سرمربیگری علی پروین و هفتیمن دوره ۸۷-۸۶ با هدایت افشین قطبی نیز موفق به برگزاری جشن قهرمانی شده بود.

در تاریخ لیگ برتر سپاهان اصفهان با پنج قهرمانی در فصول دوم ۸۲-۸۱ با هدایت فرهاد کاظمی، نهم ۸۹-۸۸ و دهم ۹۰-۸۹ با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی، یازدهم ۹۱-۹۰ با مربیگری زلاتکو کرانچار و چهاردهمین دوره ۹۴-۹۳ با حسین فرکی عنوان پرافتخارترین تیم لیگ برتر را به خود اختصاص داده است.

استقلال تهران نیز همانند پرسپولیس سه بار در فصول پنجم ۸۵-۸۴ ، هشتم ۸۸-۸۷ و دوازدهم ۹۲-۹۱ به مقام قهرمانی دست یافته است. هدایت آبی‌پوشان تهرانی را در هر سه دوره لیگ برتر امیر قلعه‌نویی بر عهده داشته تا با کسب پنج عنوان قهرمانی پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر باشد. کسب ۳ عنوان نایب قهرمانی در لیگ برتر باعث شده استقلال با وجود مساوی بودن در تعداد قهرمانی با پرسپولیس، دومین تیم پرافتخار ایران باشد. پرسپولیس نیز دو بار موفق به حضور در جایگاه دوم لیگ برتر شده است.

غیر از سه تیم سپاهان، استقلال و پرسپولیس که با کسب یازده عنوان قهرمانی از شانزده دوره برگزاری لیگ برتر در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند، تیم‌های فولاد خوزستان با دو عنوان قهرمانی، پاس تهران، سایپا و استقلال خوزستان نیز یک قهرمانی را جشن گرفتند.

انتهای پیام/