دولت باید به معیشت مردم توجه کند / میان مردم بروید و مشکلاتشان را از نزدیک ببینید
دولت باید به معیشت مردم توجه کند / میان مردم بروید و مشکلاتشان را از نزدیک ببینید

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: با بیان اینکه دولت باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را مد نظر کارهای خود قرار دهد گفت: یکی از مسایل در جامعه کنونی توجه به معیشت مردم است.

به گزارش اندیشه گیلان، آیت‌الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت که در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد در مورد امام رضا (ع) اظهار داشت: امام رضا (ع) مجبور به هجرت از مدینه به خراسان شد.

وی با اشاره به اینکه امام رضا (ع) می‌دانست که مامون قصد کشتن او را دارد بیان داشت:  آمدن امام رضا (ع) به خراسان منافع زیادی را برای اسلام داشت که یکی از بزرگترین این منافع گسترش تشیع بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بیان اینکه در صورت عدم پذیرش ولایت‌عهدی از سوی امام رضا (ع) حقایق برای مردم گفته نمی‌شد عنوان  داشت: هجرت امام رضا (ع) باعث تببین حقانیت برای مردم شد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه امام رضا (ع) حدیث سلسله الذهب را در نیشابور برای مردم بیان کرد گفت: کلمه لا اله الا الله همانند یک دژ محکم برای تمامی مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه دنیای اسلام دچار افراط و داعش شده است بیان داشت: در چند روز گذشته تعداد زیادی از مسلمانان در کشور افغانستان در حین خواندن دعای کمیل شهید شدند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امام رضا (ع) در مواقع خاص، رفتار خلفای حاکم را مورد انتقاد قرار می‌داد عنوان کرد: امام رضا (ع) با علمای ادیان دیگر به مباحثه می‌پرداخت و حقانیت اسلام را نسبت به ادیان دیگر به اثبات می‌رساند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه استان گیلان دارای ۹۰۰ بقعه متبرکه است اظهار داشت: یکی از برکات حضور امام رضا (ع) در ایران، ترویج تشیع و اثبات حقانیت تشیع بود.

وی با اشاره به همزمانی مراسم تنفیذ ریاست جمهوری با میلاد امام رضا (ع) بیان داشت: رهبر انقلاب اسلامی تذکراتی را به دولت منتخب دادند که باید سرمشق دولت قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه یکی از مشکلات بزرگ مردم، معضلات مربوط به معیشت و زندگی مردم است عنوان داشت: مردم در منطقه دیلمان با مشکلات مختلفی مواجه هستند که مسئولان باید به این مسائل رسیدگی کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه راه ارتباطی و آسفالت منطقه دیلمان از مشکلات زیادی برخوردار است و شاه شهیدان باید به‌عنوان یکی از مراکز زیارتی مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد افزود: مسئولان به میان مردم بروید و مشکلاتشان را از نزدیک ببینید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید با دنیا  تعامل منطقی و همراه با عقلانیت صورت بگیرد بیان داشت: باید با تمام کشورهای دنیا به جز کشورهای سلطه‌گر روابط برقرار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه با عوامل سلطه باید مبارزه صورت بگیرد عنوان داشت: موشک ماهواره‌بر ایران باعث جنجال و تبلیغات گسترده بر علیه ایران شد که این یک ظلم به مردم ایران است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه باید وحدت اسلامی را حفظ کرد اظهار داشت: امیدوارم دنیای اسلام بیدار شود و در سایه تشیع تمام دنیا را از ظلم و ستم نجات دهد.

انتهای پیام/