دولت دوازدهم باید به نیروهای انقلابی توجه ویژه داشته باشد / مسئولان دولتی باید به تمام اقداماتشان در این ۴ سال پاسخگو باشند
دولت دوازدهم باید به نیروهای انقلابی توجه ویژه داشته باشد / مسئولان دولتی باید به تمام اقداماتشان در این ۴ سال پاسخگو باشند

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه دولت دوازدهم باید به نیروهای انقلابی توجه ویژه داشته باشد گفت: همین نیروهای مومن هستند که در سختی‌ها و تنگناها سینه خود را برای انقلاب سپر می‌کنند و حتی اگر منتقد دولت هستند نباید آنان را دلسرد کرد.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: امروز جامعه اسلامی در خطر ابتلا به شرک خفی و ریا است.

امام جمعه موقت رشت با بیان راه‌های دوری از شرک خفی اعلام کرد: داشتن اخلاص در تمامی اعمال و رفتار و همچنین پرهیز از ریا و ریاکاری دو راه دوری از شرک خفی است.

شفیعی‌زاده با اشاره به نشانه‌های ریاکاری بیان داشت: فرد ریاکار در جمع با شوق عبادت می‌کند و در تنهایی با کسالت و توقع دارد همواره مورد تمجید قرار بگیرد زیرا ظاهر و باطن وی متفاوت است.

وی با اشاره به مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور گفت: مسئولان دولتی نباید فکر کنند چون ۴ سال مسئولیتی به آنان سپرده شده هر کاری می‌توانند انجام دهند بلکه باید نسبت به تمام اقداماتشان در این ۴ سال پاسخگو باشند.

شفیعی‌زاده با اشاره به نیاز وجود روحیه جهادی در مسئولان دولتی افزود: در تهران ماندن و پشت میز نشستن مشکل مردم را حل نمی‌کند و مسئولان باید در میان مردم باشند تا علاوه بر رفع مشکلات مردم از نظرات آن‌ها برای بهبود شیوه کاری خود استفاده کنند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه  دولت دوازدهم باید به نیروهای انقلابی توجه ویژه داشته باشد گفت: همین نیروهای مومن هستند که در سختی‌ها و تنگناها سینه خود را برای انقلاب سپر می‌کنند و حتی اگر منتقد دولت هستند نباید آنان را دلسرد کرد.

وی با بیان اینکه دولت باید در امور خود به خدا توکل کند گفت: در چند سال اخیر دولت نیم نگاهی به آمریکا داشت که همین نیم نگاه نتیجه‌ای جز تحریم و فشارهای بیشتر علیه انقلاب و مردم نداشت که این موضوع باید درس عبرتی برای دولت باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان خاطرنشان کرد: دولت باید تلاش کند تا اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان نشان دهند زیرا انقلاب اسلامی ایران توانست هندسه قدرت جهان را تغییر دهد.

شفیعی‌زاده با اشاره به حضور مسئولان کشورهای مختلف در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور و لزوم تعامل سازنده با دنیا از حواشی این مراسم انتقاد کرد و گفت: عزت جمهوری اسلامی ایران ثمره خون شهداست اما اقدام نمایندگان مجلس برای عکس گرفتن با نماینده اتحادیه اروپا عزت ملت ایران را خدشه‌دار کرد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش نمایندگان در انتخاب وزرای دولت دوازدهم اظهار داشت: اگر کسی بخواهد براساس مسائل جناحی، قومی و قبیله‌ای در انتخاب یک وزیر عمل کند قطعاً در پیشگاه خداوند متعال و ملت ایران مسئول است.

شفیعی‌زاده افزود: تحریم‌های دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران که نماد اقتدار جمهوری اسلامی است نشان می‌دهد که عملکرد این نهاد مقدس مثبت بوده است.

انتهای پیام/