دولت مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران را برطرف کند
دولت مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران را برطرف کند

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با انتقاد از برخی سیاست‌های غلط حمایتی دولت از رسانه‌ها گفت: دولت مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران و اصحاب رسانه را برطرف کند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، کریم خورسندی عصر دیروز در نشست با رئیس و مدیران سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تقدیر از تلاش‌های این سازمان اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه گیلان با برگزاری دوره‌های آموزش حرفه‌ای با حضور اساتید مطرح ملی نقش به‌سزایی در دانش‌افزایی اصحاب رسانه گیلان داشته است.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات گیلان آماده هرگونه فعالیت مشترک با سازمان بسیج رسانه است، افزود: رسانه‌های مکتوب استان نیازمند جدی حمایت‌های یارانه‌ای وزارت ارشاد هستند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به جلسات منظم و منسجم این موسسه، گفت: اساسنامه خانه‌های مطبوعات استانی تغییر کرده و عضوگیری و انتخابات خانه‌های مطبوعات به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

خورسندی با تاکید بر اینکه در کنار کمیت و تعدد رسانه‌ها باید حرکت جدی در حوزه کیفی‌سازی محتوایی انجام شود، خاطرنشان کرد: بسیج رسانه با برگزاری دوره‌های آموزشی در این حوزه پیشگام بوده است.

وی با انتقاد از برخی سیاست‌های غلط حمایتی دولت از رسانه‌ها، تصریح کرد: طرح اشتراک نیم بها در اجرا با مشکلات عدیده‌ای همراه بوده و سبب زیان اقتصادی رسانه‌ها شده است که می‌توانست با کمی دقت بهتر و کامل‌تر اجرایی شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به حجم بالای رسانه‌های این استان و نحوه خبرنگار شدن فارغ‌التحصیلان، اظهار داشت: شرایط عضویت در خانه مطبوعات با رفع برخی آسیب‌ها تغییر کرده که سبب حفظ و جایگاه خبرنگاران است.

خورسندی با بیان اینکه خانه مطبوعات نیازمند حمایت مالی دولت است، افزود: بودجه مصوب دولتی برای اجرای برنامه‌ها در اختیار نداریم و حق عضویت اعضاء نیز در مقابل حجم برنامه‌ها بسیار ناچیز است.

وی با تاکید بر ناتوانی مالی مدیران مسئول در بیمه کارکنان و خبرنگاران، تصریح کرد: این حوزه نیازمند بازنگری و توجه ویژه است چرا که رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مکتوب در این حوزه مشکلات جدی دارند.

انتهای پیام/