دیدار فرمانده سپاه گیلان با مادر “شهید حسین نجفی” در رشت
دیدار فرمانده سپاه گیلان با مادر “شهید حسین نجفی” در رشت

فرمانده سپاه قدس گیلان با مادر و اعضاء خانواده “شهید حسین نجفی” از شهدای دوران دفاع مقدس در رشت دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سردار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان به اتفاق هیئت همراه صبح امروز با خانواده “شهید حسین نجفی” از شهدای ۸ سال دفاع مقدس در رشت دیدار کرد.

دیدار با خانواده‌های شهدا و پاسداشت آن از وظایفی است که بر عهده تک تک ملت ایران قرار دارد و فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این وظیفه را به‌خوبی به‌جا می‌آورند.

بیان خاطرات و خصوصیات اخلاقی شهید حسین نجفی از زبان مادرش لحظه‌های شاد و غمگینی را در این دیدار به وجود آورد که خنده و گریه را باهم همراه کرده بود.

مادر شهید پسرش را با لفظ “حسین جان” یاد می‌کرد و با هربار آوردن نام فرزند شهیدش بغض، راه سخن را بر او می‌بست و اشک از چشمانش جاری می‌شد اما این اشک‌ها صلابت زینب گونه‌اش را زیر سئوال نمی‌برد.

وی از فعالیت‌های پسرش در مسجد خمیران زاهدان گفت و درخواستی هم داشت؛ درخواستی که شاید حق طبیعی این مادر باشد؛ نامگذاری یک کوچه به نام پسرش شهیدش و پیگیری علت منحل شدن مدرسه‌ای که به نام شهیدش نام‌گذاری شده بود.

در طول این دیدار مادر شهید حسین نجفی، سردار عبدالله پور را با نام “پسرم” خطاب می‌کرد و خوشحالی و نشاط این مادر شهید در طول صحبت با میهمانانش غیرقابل وصف بود.

مادر شهید نجفی از نجواهایش با خدا سر سجاده نماز گفت و این نوید را داد که سر سجاده به خداوند متعال می‌گوید که هم قلب شکسته دارد و هم دست ناتوان و خدا را قسم می‌دهد که به حق قلب شکسته‌اش تمام خدمتگذاران صدیق انقلاب را حفظ کند.

به گزارش اندیشه‌گیلان، شهید حسین نجفی از رزمندگان دوران دفاع مقدس بود که در تاریخ ۱۷ مهر سال ۱۳۶۲ مصادف با ششم محرم در منطقه‌ی مریوان به فیض شهادت نائل آمد.

سرهنگ مرزبند مسئول ایثارگران سپاه قدس گیلان و سرگرد نوروزی مسئول ایثارگران بسیج سپاه گیلان، سردار عبدالله‌پور را در این دیدار همراهی کردند.

انتهای‌پیام/تسنیم