راهپیمایی احیای امر به معروف و نهی از منکر در رشت برگزار می‌شود
راهپیمایی احیای امر به معروف و نهی از منکر در رشت برگزار می‌شود

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: راهپیمایی نمازگزاران بعد از نماز جمعه در روز ۳۱ شهریور مصادف با روز اول محرم و در راستای تجدید بیعت با حضرت سیدالشهدا(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، غلامرضا شفیعی‌زاده ظهر امروز در آستانه هفته امر به معروف و نهی از منکر در نشست خبری در رشت با اشاره به تقارن هر ساله این هفته با شروع ایام محرم اظهار داشت: دلیل این تقارن معرفی امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) است.

وی با اعلام برنامه‌های محوری این ستاد به‌مناسب هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: راهپیمایی نمازگزارن بعد از نماز جمعه در ۳۱ شهریور مصادف با روز اول محرم و در راستای تجدید بیعت با حضرت سیدالشهدا (ع) اولین برنامه محوری در ایام هفته امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اعلام کرد: نشست ۶۰۰ طلایه‌دار برتر امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان در روز ۳۰ شهریور و در راستای تبیین برنامه‌های سالانه از دیگر برنامه هایی است که در این هفته برگزار می‌شود.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه ۷ هزار و ۳۵۰ طلایه‌دار در قالب ۷۳۵ گروه در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر مشغول هستند ابراز داشت: این تعداد از طلایه‌داران در عرصه‌های مختلف در سطح جامعه مشغول به فعالیت هستند.

امام جمعه موقت رشت خاطرنشان کرد: آمران امر به معروف و ناهیان از منکر در ادارات و نهادها تحت عنوان یاوران امر به معروف و به‌منظور حفظ محیط‌های اداری در سطح تراز نظام جمهوری اسلامی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اعلام اینکه ۳۱۷ گروه در مسجد و هیئات مذهبی مشغول به امر به معروف و نهی از منکر هستند اعلام داشت: در مجموع در شش ماهه نخست امسال ۱۳ هزار تذکر لسانی صورت پذیرفته که با مقاومت و مخالفت رو‌به‌رو نشده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: انجام فعالیت‌های تبلیغی بانوان در حوزه ترویج فرهنگ حجاب، تجلیل از فعالان امر به معروف و اجرای طرح لبیک مبلغان از دیگر برنامه‌های هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه موقت رشت ضمن اعلام درخواست از هیئت‌های مذهبی و مردم عنوان داشت: تقاضا داریم تا مردم و مومنان امر به معروف و نهی از منکر را منحصر به این ایام ندانند و زمینه آشنایی با این فریضه الهی را در جامعه فراهم کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم پیرامون اختلافات موجود بین هیئت‌های مذهبی و هئیت امنا در برخی مساجد گفت: به‌منظور رفع این معضلات که منحصر به رشت هم نیست و در سراسر کشور رخ می‌دهد هیئت‌های رسیدگی به امور مساجد تشکیل شده که با ارجاع این مشکلات می‌توانند در راستای رفع آن تلاش کنند.

انتهای پیام/