راهپیمایی قدس و حلقه محاصره ای که تنگ تر می شود / رژیم اسرائیل به مهاجرت معکوس مبتلا شده است
راهپیمایی قدس و حلقه محاصره ای که تنگ تر می شود / رژیم اسرائیل به مهاجرت معکوس مبتلا شده است

ایده استراتژیک امام خمینی (ره)، پس از ۱۵ سال و با وقوع انقلاب، در گستره حکومت اسلامی، پیاده سازی می شود، آنچنانکه به صورت رسمی با اسرائیل قطع رابطه شده، جمعه آخر ماه رمضان با عنوان روز قدس نامگذاری و هرساله در مراسم حج، از اسرائیل اعلام برائت و از جریان های مبارز فلسطینی حمایت جدی می شود.

به گزارش اندیشه گیلان، اولین باری که کلمه «اسرائیل» را می توان در صحیفه نور امام خمینی (ره) پیدا کرد، مربوط به سخنرانی قم ایشان در سال ۴۱ است. ایشان می گویند “راهی که من انتخاب کرده ام راهی است که مردم، خواهان آن می باشند”. بعد اضافه می کنند ” اگر دولت ایران، رابطه خود را با کشور اسرائیل قطع کند، آن وقت روحانیت ایران یکصدا بر ضد تحریکات کشورها علیه حکومت شیعه ایران، قیام خواهند نمود”. نظر امام آن است که ما با اسرائیل مخالفیم و تا زمانی که مسئولان امر دست از حمایت اسرائیل برندارند ما به مخالفت مان ادامه می دهیم.
امام (ره) یکسال بعد (اردیبهشت ۴۲) در پیامی به مسلمانان جهان، استراتژی اصلی خود را آشکار می کند: ” [علمای اسلام] از پیمان با اسرائیل، دشمن اسلام و دشمن ایران، متنفر و منزجر است. این جانب این مطلب را به صراحت گفتم. بگذار عمال اسرائیلى به زندگى من خاتمه دهند “.
این گزاره های تاریخی، حاکی از دو ویژگی جذاب در شخصیت حضرت امام (ره) است:
۱- ذکاوت و زیرکی امام (ره) در تشخیص مسائل اصلی جهان اسلام و قدرت تفکیک دشمن اصلی از فرعی
۲- صلابت، باورمندی و وفاداری امام (ره) به آرمان های مبارزه پیش از انقلاب

یک ایده استراتژیک
ایده استراتژیک امام خمینی (ره)، ۱۵ سال بعد و با وقوع انقلاب، در گستره حکومت اسلامی، پیاده سازی می شود، آنچنانکه به صورت رسمی با اسرائیل قطع رابطه شده، جمعه آخر ماه رمضان با عنوان روز قدس نامگذاری و هرساله در مراسم حج، از اسرائیل اعلام برائت و از جریان های مبارز فلسطینی حمایت جدی می شود.
امام خمینی (ره) در پیامی به مناسبت صلح مصر و اسرائیل (۵ فروردین ۵۸) صلح با اسرائیل را خیانت به اسلام و مسلمین اعلام می کند. خود ایشان تا آخرین روزهای حیات مبارکش، عموما در پیام ها، سخنرانی ها و دیدارها به مسأله اسرائیل حساسیت ویژه نشان داده و ملت و مسئولان را نسبت به دشمنی با این جرثومه فساد، تحریک می کند. آخرالامر ایشان در وصیتنامه، به یک معنای مهم اشاره می کند که ملت های اسلامی و مستضعفان جهان مفتخرند که دشمن آن ها اسرائیل است.

رو به فروپاشی
امروز اسرائیل، ضعیف تر از هر روزگار دیگر است، با چالش های درونی قدرت، مواجه شده و در سطح منطقه و جهان، با بداقبالی های جدی روبرو شده است. پیش بینی های کارشناسی آن است که ادامه عمر این رژیم با دشواری های فراوانی روبرو است و چه بسا این ” رژیم موزاییکی ” در سال های آتی به فروپاشی کامل کشیده شود.
به گواهی آمار رسمی، طی سال‌های اخیر، حوادث خشونت بار در میان جوانان دختر و پسر اسرائیلی افزایش چشم‌گیری یافته و حوادثی چون تجاوز، آزار و اذیت جنسی، چاقوکشی در مدارس، حمله دانش‌آموزان به معلمان و هم‌چنین انصراف از خدمت به همراه بحران اقتصادی، از جمله عواملی هستند که جامعه رژیم صهیونیستی را در منجلابی از بی‌ثباتی اجتماعی و «مهاجرت معکوس» فرو برده است.
عملکرد جمهوری اسلامی نیز در دهه های اخیر، تحت مدیریت و راهبری های رهبر معظم انقلاب، توانسته است به نحو مؤثری دایره محاصره اسرائیل را در ابعاد روانی، وسیع تر و محکم تر کند. حال راهپیمایی روز قدس، و حضور حداکثری مردم می تواند این حلقه محاصره را تنگ تر و به هدف نهایی نزدیک تر نماید. ان شاء الله

انتهای پیام/