راه‌اندازی ۲۳ پایگاه استعدادیابی ورزشی سپاه در سراسر گیلان
راه‌اندازی ۲۳ پایگاه استعدادیابی ورزشی سپاه در سراسر گیلان

سرهنگ زاداکبری گفت: سازمان تربیت‌بدنی سپاه گیلان در جهت شناسایی استعدادهای ورزشی نوجوانان اقدام به راه‌اندازی 23 پایگاه استعدادیابی در شهرستان‌های استان کرده است.

سرهنگ پاسدار علی‌اصغر زاداکبری در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، با بیان اینکه متأسفانه یکی از ضعف‌های ما در حوزه ورزش نداشتن زورخانه مستقل در سپاه است اظهار داشت: بنده هفته گذشته درخواست احداث یک زورخانه در رشت را داشتم چرا که قاعدتاً هر شهرستان باید یک زورخانه داشته باشد اما متأسفانه این زیرساخت فراهم نیست.

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان تصریح کرد: البته اداره‌کل ورزش و جوانان نیز تنها در چند شهرستان زورخانه دارد و در زمینه توسعه زیرساخت‌های ورزش‌ زورخانه‌ای، هم ما و هم اداره‌کل موفق نبودیم اما یکی از اهداف بلند مدت ما تأسیس زورخانه برای هر شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه سرهنگ ابراهیمی مسئول سازمان بسیج سازندگی اکنون ریاست هیات ورزش‌های باستانی و کشتی پهلوانی گیلان را برعهده دارد اذعان داشت: خوشبختانه برای ایجاد زیرساخت ورزش‌های باستانی اعم از ورزش زورخانه‌ای اتفاق نظر داریم تا یک برنامه جامعی در این زمینه تدوین شود.

زاداکبری درباره برنامه‌های سازمان تربیت‌بدنی در مدارس برای کاهش کم‌تحرکی نوجوانان خاطرنشان کرد: سازمان تربیت‌بدنی سپاه گیلان در راستای کمک به حل این مشکل اقدام به راه‌اندازی ۲۳ پایگاه استعدادیابی ورزشی در شهرستان‌های استان کرده است.

مسئول سازمان تربیت‌بدنی و ورزش سپاه گیلان با بیان اینکه پس از استقرار پایگاه‌ها درخواست انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با امضای فرماندار، رئیس تربیت‌بدنی، فرمانده سپاه، امام جمعه و رئیس آموزش و پرورش هر ناحیه را داشتیم افزود: بدین ترتیب همکاران در مدارس حضور پیدا کرده و استعدادهای ورزشی را شناسایی کنند.

وی با اشاره به اینکه همچنین در هر شهرستان دو گروه جهادی فعال هستند که یکی شناسایی استعدادها و دیگری ناهنجاری‌های اسکلتی در دانش‌آموزان را شناسایی و با ورزش‌درمانی اقدام به حل آن می‌کنند گفت: سعی داریم در تعامل با آموزش و پرورش برنامه‌هایی را برای حل معضل کم‌تحرکی در نوجوانان اجرا کنیم.

انتهای پیام/