رسانه تاثیر مستقیمی بر هدفمندی و آگاهی‌بخشی رفتار اجتماعی در جامعه دارد
رسانه تاثیر مستقیمی بر هدفمندی و آگاهی‌بخشی رفتار اجتماعی در جامعه دارد

حسن‌پور با بیان اینکه خانواده، مدرسه و دستگاه‌های فرهنگی در شکل‌گیری رفتار اجتماعی اثرگذار هستند گفت: رسانه تاثیر مستقیمی بر هدفمندی و آگاهی‌بخشی رفتار اجتماعی در جامعه دارد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، محمد حسن‌پور عصر امروز در نخستین کنگره بین‌المللی روز جهانی دیابت در  مجتمع خاتم‌الانبیاء (ص) رشت اظهار داشت: گسترش فرهنگ تاثیری مستقیم بر سلامت جسمی و اجتماعی جامعه دارد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت فرهنگ را رفتاری روزمره عنوان کرد و با بیان اینکه این رفتار بر سرمایه و عادت‌های اجتماعی استوار است خاطرنشان کرد: جامعه امروز به‌طور ویژه نیازمند پژوهش در حوزه‌های اجتماعی، آموزشی و آگاهی‌بخشی است.

حسن‌پور با تاکید بر اینکه خانواده، مدرسه و دستگاه‌های فرهنگی در شکل‌گیری رفتار اجتماعی اثرگذار هستند بیان کرد: رسانه تاثیر مستقیمی بر هدفمندی و آگاهی‌بخشی رفتار اجتماعی در جامعه دارد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت ظرفیت رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و رفتار‌سازی را گسترده دانست خاطرنشان کرد: ترویج و تبلیغ مصرف غذا و محصولات ناسالم از سوی رسانه‌ها با دیدگاه منفعت اقتصادی موجب آسیب در جامعه می‌شود‌.

حسن‌پور با اشاره به اینکه کنترل و افزایش سلامت باید در جامعه امروز نهادینه شود تاکید کرد: تشکل‌های مردم نهاد در همکاری با رسانه‌ها می‌توانند تاثیرات گسترده‌ای را در راستای ارتقاء سلامت جامعه پدید آورند.

وی میزان اثرگذاری تشکل‌ها و موسسسات مردم‌ نهاد را در جامعه امروز گسترده دانست و با بیان اینکه با افزایش میزان موسسات و ثمن‌های مردم نهاد گسترش فرهنگ در جامعه سرعت می‌گیرد گفت: فعالیت مطلوب و تاثیرگذار ثمن‌ها می‌تواند موجب کاهش، فقر بیکاری و فساد باشد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت با بیان اینکه مشارکت ویژه مردم در تشکل‌های سلامت محور به ارتقاء سطح سلامت جامعه می‌افزاید افزود: حضور گسترده مردم در تشکل‌های سلامت محور، جامعه‌ای سالم و به دور از بیماری‌ها را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

حسن پور رسانه را بازوان قدرتمند پیشگری و کنترل از بیماری‌ها در جامعه دانست و تاکید کرد: رسانه‌ها با تکیه بر آگاهی و توانمندی در حوزه‌های مختلف می توانند تاثیر مطلوبی بر سلامت روحی، روانی و جسمی جامعه پدید آورند.

انتهای پیام/