رفتار مودبانه وزیر کشاورزی در مقابل کشاورز گیلانی!!!
رفتار مودبانه وزیر کشاورزی در مقابل کشاورز گیلانی!!!

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، علیرضا خاکپور در یادداشتی با بیان اینکه ماجرای وزیر کشاورزی در شرق گیلان آزمون خوبی برای سنجش برخی مدعیان حقوق‌شهرندی بود اظهار داشت: محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در بازدید از کارخانه برنجکوبی در لنگرود استان گیلان در پاسخ به کشاورز گیلانی معترض به واردات بی‌رویه برنج، خطاب به مدیر کارخانه […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، علیرضا خاکپور در یادداشتی با بیان اینکه ماجرای وزیر کشاورزی در شرق گیلان آزمون خوبی برای سنجش برخی مدعیان حقوق‌شهرندی بود اظهار داشت: محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در بازدید از کارخانه برنجکوبی در لنگرود استان گیلان در پاسخ به کشاورز گیلانی معترض به واردات بی‌رویه برنج، خطاب به مدیر کارخانه مربوطه گفت: “از این سبوس‌ها بدهید بخورد”.

یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور، فیلم اظهارات وزیر و کشاورز شالیکار گیلانی را منتشر کرد و پیرو آن یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس که اتفاقاً عضو کمیسیون کشاورزی مجلس است در پاسخ به این اظهارات وزیر خواستار توضیح و استیضاح وی شد.

البته “حسنی جوریابی” نماینده رشت و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مشکلش با وزیر مربوطه تنها در این مورد نبود و حضور وزیر را در منطقه شرق گیلان به‌ویژه لنگرود، جلب نظر نماینده مردم لنگرود در مجلس و فرار از طرح سئوالی می‌دانست که لاهوتی وی را به خاطر واردات بی رویه برنج به آن تهدید کرده بود.

حسنی می‌گفت حضور یکباره وزیر در آن منطقه خاص، فرمایشی و نمایشی است و انگیزه‌ای برای رفع مشکل واقعی کشاورزان گیلانی در کار نیست که البته اعتراضات و پیگیری مصرانه کشاورز شالیکار گیلانی هم بر این مطلب نماینده رشت در مجلس صحه گذاشت.

در فاصله کوتاهی از انتشار فیلم این رویداد برخی دیگر از خبرگزاری‌های کشور و همچنین تعداد زیادی از رسانه‌های فضای مجازی به‌ویژه در استان گیلان به بازنشر فیلم مربوطه و درج یادداشت و تحلیل در مورد توهین وزیر به کشاورز گیلانی پرداختند.

اما در این میان برخی مدعیان سیاست‌زده مردم‌محور! از یک راز سر به مهر پرده برداشتند؛ اینکه دقایقی قبل از پیشنهاد وزیر کشاورزی برای خوراندن “سبوس” به شالیکار گیلانی، صحبت از خواص این ماده مفید و اثرات آن بر آرامش اعصاب و روان مصرف‌کننده بود.

واعجبا که در چنین شرایطی که کشاورز گیلانی با جدیت و اصرار تمام مشکل خود را برای وزیر کشاورزی جمهوری اسلامی طرح می‌کرد و مصرانه و البته با ادب و وقار ویژه یک روستایی زحمتکش، پاسخ سئوال خود را از وزیر می‌خواست، حجتی با بی‌اهمیتی سرتکان می‌داد و از پاسخ طفره می‌رفت و حتی در بخش‌هایی از فیلم مذکور با لحنی از سر مزاح و لودگی می‌گفت که “بالا می‌رود بالا می‌رود” و البته شاهکارش در انتهای صحبت، پیشنهاد خوراندن “سبوس” به این شالیکار بود.

حجتی البته با انتشار یادداشتی که در رسانه‌های مجازی، منتسب به او شد از شائبه توهین شانه خالی کرد و ما به دستور شرع مقدس اسلام مبنی بر اصل بودن برائت، نیت وزیر را آنگونه که خود اعلام کرده تصور می‌کنیم هر چند رفتار وی همانطور که در فیلم مشهود است، رفتاری مودبانه و مسئولانه در مقابل یک کشاورز “دلسوخته و زحمتکش” نیست اما پیشنهاد می‌شود جناب وزیر برای بهره بردن از مزایای “سبوس” و آرامش بیشتر برای تحمل “اربابان رجوع” و “ولی نعمتان”، پیشنهادش به کشاورز گیلانی را با پیش دستی اجرایی کند.

انتهای پیام/*