روحانی یارانه را ۳برابر کرد/حمله روزنامه‌های دولت و اصلاح‌طلب به وعده ۳برابری یارانه‌های محرومان
روحانی یارانه را ۳برابر کرد/حمله روزنامه‌های دولت و اصلاح‌طلب به وعده ۳برابری یارانه‌های محرومان

در حالی که حسن روحانی از ماه جاری و در آستانه انتخابات، یارانه مشمولان کمیته امداد و بهزیستی را تا ۳.۵برابر افزایش داده، روزنامه‌های دولت و اصلاح‌طلب امروز به‌صورت هماهنگ به وعده افزایش ۳برابری یارانه محرومان حمله کرده‌اند.

به گزارش اندیشه گیلان، روزنامه‌های دولتی و اصلاح‌طلب در حالی به‌صورت هماهنگ به وعده‌ افزایش یارانه‌ محرومان حمله کرده‌اند که برخی کاندیداهای ریاست جمهوری وعده افزایش ۳برابری یارانه‌ محرومان و پرداخت ۲۵۰ هزار تومانی به‌عنوان کارانه بیکاران را مطرح کرده‌اند.

این در حالی است که بر اساس اعلام سخنگوی دولت، یارانه اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با ۴ سال تأخیر و در آستانه انتخابات از ماه جاری با رشد ۳.۵برابری به ۲۴۰ هزار تومان افزایش یافت، در واقع روزنامه‌های نزدیک به دولت در شرایطی وعده افزایش یارانه محرومان را مورد هجمه قرار داده‌اند که دولت روحانی در یک اقدام پیشدستانه و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یارانه سه دهک پایین جامعه را به‌صورت چشم‌گیر افزایش داده است.

لازم به ذکر است که با سیاست‌ها و اقدامات اقتصادی دولت یازدهم، طی سالهای اخیر ضریب جینی افزایش یافته و فقرا فقیرتر شدند، بنابراین اقشار زیادی از مردم کشور که حداقل حدود ۲۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند، به‌لحاظ معیشت و درآمد به چنان وضع اسفباری دچار شدند که هرچند رسماً مشمول کمیته امداد و بهزیستی نیستند، ولی شاید از آنها هم فقیرتر باشند و لازم بود که دولت تدبیر فکری برای افزایش یارانه آنها می‌کرد.

بعد از حمله سخنگوی دولت در روز گذشته به وعده افزایش یارانه و جهش ۶برابری قیمت سوخت، رسانه‌های نزدیک به دولت، وعده افزایش یارانه کاندیداهای ریاست جمهوری را که قسمتی از آن در همین دولت و در آستانه انتخابات عملیاتی شده مورد هجمه قرار دادند.

اواخر فروردین ماه بود که روزنامه‌های اصلاح‌طلب، با اعلام خبر افزایش سه‌برابری یارانه در دولت یازدهم از این موضوع استقبال کردند.

انتهای پیام/