روند شکایت دستگاه‌های اجرایی از اصحاب رسانه گیلان متوقف شود
روند شکایت دستگاه‌های اجرایی از اصحاب رسانه گیلان متوقف شود

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه خبرنگاران گیلانی خواستار صدور دستور استاندار گیلان برای توقف روند شکایت دستگاه‌های اجرایی از رسانه‌ها هستند گفت: روند شکایت دستگاه‌های اجرایی از اصحاب رسانه گیلان متوقف شود.

به گزارش اندیشه گیلان، محسن جعفری عصر امروز در سومین نشست مشترک شورای راهبردی و کمیته حمایت حقوقی از اصحاب رسانه استان گیلان در سازمان بسیج رسانه این استان اظهار داشت: بسیج رسانه انتظار دارد اصحاب رسانه به قانون بیش از سایر اقشار جامعه احترام بگذارند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد خبرنگاران گیلانی عضو بسیج رسانه هستند افزود: کارگاه تخصصی قانون مطبوعات در فصل بهار امسال برگزار شد که این کارگاه‌ها با حضور مسئولان قضایی در فصول مختلف سال ادامه می‌یابد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مهندسی افکار عمومی را مدیریت می‌کنند گفت: رسانه رکن چهارم دموکراسی است که بیشترین مخاطبان را در دنیای امروز به خود اختصاص داده است.

جعفری با بیان اینکه خبرنگاران گیلانی خواستار صدور دستور استاندار گیلان برای توقف روند شکایت دستگاه‌های اجرایی از رسانه‌ها هستند تصریح کرد: امیدواریم این مهم در آستانه روز خبرنگار محقق شود.

وی با اشاره به اینکه باید پیشگیری از وقوع جرم در حوزه فضای مجازی و رسانه جدی گرفته شود خاطرنشان کرد: کمیته حقوقی سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این حوزه برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با اشاره به حمایت حقوقی رایگان از اصحاب رسانه این استان در محاکم قضایی اظهار داشت: قانون مطبوعات فصل الخطاب اصحاب رسانه باشد.

برگزاری نشست‌های مشترک حقوقدانان و خبرنگاران بسیجی

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان گیلان نیز در این نشست با تاکید بر رعایت قانون توسط اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیج حقوقدانان برای افزایش سطح آگاهی حقوقی شهروندان گیلانی تلاش می کند.

سعید بابابی با اشاره به ضرورت تشکیل نشست‌های مشترک خبرنگاران و حقوقدانان بسیجی اعلام کرد: مراقبت در نوشتار در رسانه‌ها یکی از مهم‌ترین اصول برای پیشرفت و تعالی در جامعه است.

وی با بیان اینکه مشاوره رایگان حقوقی توسط سازمان بسیج حقوقدانان در حال اجرا است ابراز داشت: وکلا و کارشناسان مجرب در سازمان بسیج حقوقدانان پاسخگوی تلفنی شهروندان هستند.

انتهای پیام/