رژه نیروهای مسلح مستقر در گیلان برگزار شد
رژه نیروهای مسلح مستقر در گیلان برگزار شد

به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی رژه نیروهای مسلح مستقر در گیلان برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی ” اندیشه گیلان “، رژه یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مستقر در گیلان به مناسبت ۲۹ فروردین صبح امروز در شهر رشت برگزار شد.

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان در جریان رژه یگان‌های مذکور با تبریک ۲۹ فروردین‌ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی قهرمان اظهار کرد: همواره تاریخ و گذشت زمان بستر نمایش تصمیم‌های بزرگ برای ملت‌ها است.

ناخدایکم عرشه و ستاد احمدرضا باقری به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن‌ماه سال ۵۷ به رهبری امام(ره) اشاره کرد و افزود: امروز تاریخ نشان می‌دهد مواهب تمام تصمیم‌های امام(ره) برای ملت مشخص شده و یکی از آنها بقا و حضور ارتش است.

وی با بیان اینکه دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی شایعه انحلال ارتش را مطرح کرد، متذکر شد: عده‌ای در داخل با طرز تفکر منافقانه و توطئه‌گرانه مذکور تلاش کردند جایگاه ارتش در کشور را متزلزل کنند اما امام(ره) در ۲۸ فروردین‌ماه سال ۵۷ با صدور پیامی اعلام رژه ارتش در ۲۹ فروردین‌ماه را صادر کردند و توطئه دشمنان خنثی شد.

فرمانده ناوگان شمال به تثبیت و بقای ارتش در راستای دفاع از تمامیت ارضی، شرف و ناموس کشور در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ارتش پس از دوران دفاع مقدس در عرصه سازندگی به عنوان پشتوانه دولتمردان گام‌های بسیاری برای حفظ منافع ملت ایران برداشته است.

باقری با اشاره به رویارویی مستقیم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با آمریکای جهانخوار در ۲۹ فروردین‌ماه سال ۶۷، خاطرنشان کرد: کارکنان نیروی دریایی ارتش در ناوهای سهند، سبلان و ناو موشک‌انداز جوشن تا آخرین قطره خون خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.

وی به اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروی دریایی راهبردی اشاره کرد و یادآور شد: تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در داخل کشور تامین می‌کنیم و ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش با حضور در آب‌های بین‌المللی اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارند.

انتهای پیام/ فارس