رکود ساخت و ساز در رشت برای شهرداری مشکل‌ساز شده است
رکود ساخت و ساز در رشت برای شهرداری مشکل‌ساز شده است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رکود ساخت و ساز در رشت موجب بروز مشکلات مالی برای شهرداری شده است گفت: با توجه به مشکلات مالی حاکم بر شهرداری رشت باید تصمیمی جدی و اساسی برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری رشت گرفت.

به گزارش اندیشه گیلان، مسعود کاظمی عصر دیروز در نشست خبری در رشت، اظهار داشت: با توجه به وابستگی درآمد شهرداری رشت به تخلفات و عوارض  ساختمانی، رکود امر ساخت و ساز در رشت موجب بروز مشکلات مالی برای شهرداری شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: بزرگترین منبع درآمدی شهرداری رشت در سال‌های گذشته از محل وصول عوارض ساختمانی بوده و در شرایط نامناسب فعلی ساخت و ساز در رشت، شهرداری رشت توان پرداخت به‌موقع حقوق پرسنل خود را ندارد.

کاظمی با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار یکی از مباحث مهمی است که شهرداری‌ها باید به آن توجه کنند ابراز داشت: متاسفانه شهرداری رشت فاقد درآمد پایدار است و برای رفع مشکلات مالی باید به این مهم توجه کرد.

وی تالاب عینک رشت را فرصتی مناسب برای ایجاد درآمد پایدار دانست و خاطرنشان کرد: تالاب عینک رشت یک موهبت الهی و طبیعی است که با توجه به به آن می‌توان ضمن ایجاد اشتغال برای شهروندان، درآمدی پایدار برای شهرداری ایجاد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت: یکی دیگر از مباحثی که می‌توان از طریق آن نسبت به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری رشت اقدام کرد توجه به امر گردشگری است.

کاظمی افزود: با توجه به اینکه در برخی از فصول سال از جمله تابستان و عیدنوروز، شهر رشت پذیرای گردشگران بی‌شماری است، می‌توان با ایجاد درآمد و توجه به اماکن گردشگرپذیر و استراحتگاه‌های کوتاه مدت، درآمدی پایدار از این طریق برای شهرداری ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم با توجه به این موضوع، ضمن ایجاد درآمدی پایدار برای شهرداری رشت، دیگر شاهد وجود دغدغه‌های مالی به‌منظور پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر رشت نباشیم.

انتهای پیام/