ساحل امین خزر را دستگاه‌های دولتی تصرف کرده‌اند/سهم استان گیلان در کابینه دولت آخر است‌
ساحل امین خزر را دستگاه‌های دولتی تصرف کرده‌اند/سهم استان گیلان در کابینه دولت آخر است‌

نماینده مردم رشت در مجلس با توجه به رایی که مردم گیلان به رئیس جمهور منتخب دادند به سهم استان گیلان در کابینه دولت به‌طور ویژه نگاه شود گفت: سهم استان گیلان در کابینه دولت آخر است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، جبار کوچکی‌نژاد در جلسه شورای اداری استان گیلان که با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه‌های محتلف گیلان انجام شده است ولی با مشکلاتی مواجه هستیم که شاید به‌علت نرسیدن منابع کشوری به گیلان باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم استان گیلان در انتخابات ریاست جمهوری رای زیادی به رئیس جمهور منتخب دادند بیان کرد: سهم استان گیلان در کابینه دولت، نفر آخر است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به رایی که مردم گیلان به رئیس جمهور منتخب دادند به سهم استان گیلان در کابینه دولت به‌طور ویژه نگاه شود و این انتظار را مردم گیلان و مسئولان گیلانی دارند.

وی با اشاره به اینکه همه جهانگیری را فرمانده اقتصاد مقاومتی کشور می‌شناسند اذعان داشت: باید به استان گیلان به‌صورت ویژه نگاه شود در حالی‌که درآمد سرانه گیلان نسبت به تهران ۴۰ درصد پایین‌تر است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمد سرانه گیلان حتی نسبت به استان‌های دیگر نظیر مازندران و اردبیل پایین‌تر است خاطرنشان کرد: انتظار داریم در دور دوم دوران ریاست جمهوری ‌روحانی شکاف بین استان‌ها کاهش یابد.

وی یکی از مشکلات کشور در بخش اقتصاد مقاومتی را یکنواخت نوشته شدن سند زیست محیطی کشور عنوان کرد و افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی ۴ هزار هکتار زمین در گیلان داریم که استخر پرورش ماهی و گاوداری در آنجا زده شده و متعلق به دولت است اما کجای دنیا دولت‌ها این کار را می‌کنند.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: ۱۷ هزار هکتار زمین در رشت وجود دارد که در آن صنوبرکاری انجام می‌شود در حالی که با تغییر کاربری این ۱۷ هزار هکتار می‌توان هزاران شغل ایجاد کرد و حتی می‌توان بدون تغییر کاربری در آن هزاران شغل ایجاد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ساحل امین خزر را دستگاه‌های دولتی تصرف کرده‌اند و در سال چند روز برای افراد خاص بازگشایی می‌شود در صورتی‌که می‌تواند برای رونق گردشگری گیلان استفاده شود.

کوچکی‌نژاد خواستار تسطیح اراضی کشاورزی گیلان شد و اظهار داشت: تسطیح اراضی یک سوم اراضی از استان گیلان انجام شده و امیدواریم با همت دولت، مابقی اراضی کشاورزی استان نیز تسطیح شود.

وی با بیان اینکه جای خالی شهرک علم و فناوری در گیلان احساس می‌شود افزود: استانی که در تولید علم و دانش موفق باشد سرآمد استان‌های دیگر می‌شود و می‌بایست شهرک علم و فناوری با گرایش بخش‌های کشاورزی در گیلان احداث شود.

انتهای پیام/