سازمان تامین اجتماعی باید اقدامات جدی‌تری در حوزه تحقق بیمه خبرنگاران انجام دهد/خبرنگاران نباید سنگرسازان بی‌سنگر باشند+تصاویر
سازمان تامین اجتماعی باید اقدامات جدی‌تری در حوزه تحقق بیمه خبرنگاران انجام دهد/خبرنگاران نباید سنگرسازان بی‌سنگر باشند+تصاویر

به گزارش اندیشه گیلان، مسعود بصیری عصر امروز در نشست خبری به میزبانی دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان گیلان، ضمن انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در راستای تحقق بیمه خبرنگاران اظهار داشت: از مدیران و مسئولان خبرگزاری‌ها می‌خواهم تا تلاش لازم را در زمینه حمایت از خبرنگاران انجام دهند. بصیری با اشاره به اهمیت مسئله […]

به گزارش اندیشه گیلان، مسعود بصیری عصر امروز در نشست خبری به میزبانی دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان گیلان، ضمن انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در راستای تحقق بیمه خبرنگاران اظهار داشت: از مدیران و مسئولان خبرگزاری‌ها می‌خواهم تا تلاش لازم را در زمینه حمایت از خبرنگاران انجام دهند.

بصیری با اشاره به اهمیت مسئله بیمه خبرنگاران تصریح کرد: متاسفانه در کشور خبرنگارانی داریم که با وجود سابقه و تلاش فراوان در حوزه تولید خبر بیمه نیستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی باید اقدامات جدی‌تری در حوزه تحقق بیمه خبرنگاران انجام دهد گفت:خبرنگاری کاری سخت و پایان‌ناپذیر است.

وی با تاکید براینکه خبرنگاران نباید سنگرسازان بی‌سنگر باشند، افزود:صندوق حمایت از خبرنگاران اگرچه مدتی است که فعالیت می‌کند اما باز هم فراگیری و حمایت لازم از خبرنگاران را آن‌طور که شایسته آنان است انجام نداده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه خاطرنشان کرد: این ظلم است که سال‌ها از یک نفر به‌عنوان خبرنگار استفاده کنیم و مسئولیت فکر و اندیشه مردم را به او بسپاریم اما معیشت او را تامین نکنیم.

بصیری با بیان اینکه از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تا قانون جامعه رسانه را هرچه سریع‌تر به تصویب برساند تصریح کرد: اکنون ۱۰ هزار نفر عضو سازمان بسیج رسانه هستند که ۴۰ درصد خبرنگاران کشور را تشکیل می‌دهند.

وی ابراز داشت: بسیار تاسف‌آور است که خبرنگاران ما بعد از سال‌ها فعالیت دچار بیماری‌های جسمی می‌شوند و فشار های سنگین عصبی سبب می‌شوند تا از فعالیت‌های بعد از بازنشستگی نیز باز بمانند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه امسال خبرنگاران از تمام استان‌های کشور برای پوشش مراسم اربعین به کربلای معلی اعزام می‌شوند افزود: چهار موکب با امکانات لازم خبرنگاران در سطح توان کشور عراق در مسیر نجف تا کربلا آماده شده است.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی و پذیرایی از خبرنگاران زائر در موکب‌های مستقر در عراق گفت: در نجف و کربلا موکب‌هایی برای خبرنگاران بسیجی وجود دارد که از زائرین گیلانی استقبال خواهند کرد.

بصیری با تاکید بر اینکه پیاده روی عظیم اربعین توسط خبرنگاران رسانه‌ها باید با قدرت انعکاس پیدا کند خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین حسینی نمایش‌دهنده قدرت تشییع و اسلام است.

رئیس سازمان بسیج رسانه با تاکید بر اینکه پیاده روی عظیم اربعین باید توسط خبرنگاران رسانه‌ها با قدرت انعکاس پیدا کند خاطرنشان کرد: رسانه‌های غربی مرگ یک حیوان یا یک نهنگ را پوشش خبری می‌دهند اما هیچ‌گاه به‌سمت انعکاس این حرکت عظیم انسانی نمی‌روند.

بصیری در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم پیرامون چگونگی عملکرد رسانه‌های کشور در مقابل سکوت رسانه‌ای غرب پیرامون فجایع یمن، میانمار و عراق ابراز داشت: رسانه‌های غربی مانند یک حیوان رها‌شده در میان ملت‌های جهان هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد: اگر مردم مسلمان یمن و میانمار در مقابل گلوله قرار گیرند برای غرب اهمیتی ندارد و این موضوع زمانی برای آنان مهم می‌شود که یک غیر مسلمان در مقابل شکلیک گلوله گیرد.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه موشک‌ها و صنعت دفاعی توانایی بالایی داریم تشریح کرد: متاسفانه برد موشک‌های رسانه‌ای ما هنوز نیاز به تقویت دارد و رسانه‌های بین المللی ما به‌ویژه با زبان‌های عربی و انگلیسی باید با قدرت بیشتری کار کنند.

بصیری با تاکید بر لزوم حمایت از رسانه‌ها فارغ از جریان بندی‌های سیاسی گفت: تربیت نیروهای شهروند خبرنگار در سراسر جهان جهت مخابره مشکلات غرب گام بزرگی در راستای رسوایی غرب محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به سفر مقامات آمریکایی به کشور های غرب آسیا در راستای تقویت ایران‌هراسی عنوان داشت: ترامپ دیوانه نیست و فعالیت‌های او کاملاً آگاهانه است.

بصیری با اشاره به رسانه های غربی که حیوان وحشی استکبار هستند و کشته شدن مسلمانان ارزش خبری ندارد تصریح کرد: باید با آگاهی بخشی در برابر این رسانه ها ایستاد.

وی با تاکید براینکه باید در مقابله با رسانه های غربی برد موشکی رسانه های داخلی را افزایش دهیم ادامه داد: با افزایش رسانه های داخلی می توانیم در مقابل اخبار کذب غربی حرکت مناسبی را انجام دهیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه رفتارهای ترامپ آگاهانه است و می‌خواهند ایران هراسی را تقویت کنند افزود: ترامپ میراث دار یک آمریکای ورشکسته است.

بصیری با تاکید براینکه ترامپ در حال دست و پا زدن‌های بیهوده است خاطرنشان کرد: رسانه های ما باید مراقب رفتاهای آمریکا باشند.

وی با بیان اینکه ترامپ میراث‌دار کشوری در حال ورشکستگی و جرأت حمله به ایران را ندارد، ابراز داشت: ترامپ در تلاش است تا با دست و پا زدن و چنگ و دندان نشان دادن ترامپ را از چاله بیرون بکشد و رسانه‌های ما باید دقت کنند تا در مسیر اهداف دشمن حرکت نکنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج رسانه در راستای پرورش خبرنگاران حرفه‌ای افزود: سازمان بسیج رسانه با جدیت موضوع آموزش و انتقال تجربیات رسانه‌ای خارج به داخل کشور و همچنین استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای داخلی را پیگیری می‌کند.

بصیری با اشاره به تفاهم‌نامه جدید این سازمان با دانشگاه آزاد پیرامون افزایش سواد رسانه‌ای گفت: همان‌طور که در حوزه تکنولوژی پیشرفت‌هایی در جهان شکل گرفته باید پیشرفت‌های حوزه رسانه را نیز به کشور وارد کرد و قطعاً آینده روشنی در مقابل رسانه کشور ما قرار دارد.

انتهای پیام/