سالانه ۳۵۰ هزار پرونده در استان گیلان وارد دستگاه قضایی می‌شود‌
سالانه ۳۵۰ هزار پرونده در استان گیلان وارد دستگاه قضایی می‌شود‌

رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: درسال بیش از ۳۵۰ هزار پرونده قضایی به گیلان وارد می شود و ۳۴۰ قاضی این پرونده‌ها را در گیلان بررسی می‌کنند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت اظهار داشت: قوه قضاییه یکی از پایه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس دادگستری استان گیلان افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از صدر اسلام قصد داشتند شخصیت‌های مهم نظام را از ما بگیرند و یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار انقلاب شهید بهشتی است و اقدامات او بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا مسیر تکاملی را طی می‌کند بیان داشت: استقلال قوه قضاییه امروز از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و قاضی می‌تواند با وجدان پاک خود و بدون وابستگی حکم صادر کند.

سیاوش‌پور مهم‌ترین بخش حکومت را عدالت عنوان کرد و اعلام داشت: نظارت بر حسن اجرای قوانین, اصلاح مجرمان, پیشگیری از جرائم و رسیدگی به شکایات مردم از وظایف قوه قضاییه است.

وی امنیت را یکی از مهم‌ترین مولفه‌های حکومت دانست و خاطرنشان کرد: امروز اگر مشاهده می‌کنیم نظام انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی عرض اندام می‌کند به‌علت نهادهای حقوقی قوی از جمله قوه قضاییه مقتدر است.

رئیس کل دادگستری استان گیلان تصریح کرد: به‌واسطه قدرت نیروی انتظامی, سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اتحاد و انسجام ملت ایران، دشمنان جرأت تعرض به خاک ما ندارند و به زانو افتاده‌اند.

سیاوش‌پور مبارزه با مفاسد اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی در بخش‌های مختلف کشور, جامعه و دستگاه‌های اجرایی را از وظایف قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: قوه قضاییه با مفاسد، قاطعانه مبارزه می‌کند و همچنین در ارتباط با حسن اجرای قوانین، نظارت و رسیدگی می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز قوه قضاییه در شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نقش موثری دارد اظهار داشت: در زمینه توسعه نیز توسعه‌ای که همراه با صلابت باشد قابل قبول است و امروز نیز قوه قضاییه کشور از جانب ولی‌فقیه منصوب می‌شود بدون آنکه به گروهی وابسته باشد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در تلاش است از دانش و تکنولوژی روز عقب نماند و امروز سیستمی از آن در سطح گسترده، کل قوه قضاییه را در برگرفته و به دانش روز مسلط است.

سیاوش‌پور، بیکاری و مسئله اشتغال را از مشکلات جامعه امروز عنوان کرد و اظهار داشت: در سال، بیش از ۳۵۰ هزار پرونده به دادگستری استان گیلان وارد می‌شود و ۳۴۰ قاضی این پرونده‌ها را در گیلان بررسی می‌کنند.

انتهای پیام/