سامانه بارشی جدید نیمه شمالی کشور را در برمی‌گیرد
سامانه بارشی جدید نیمه شمالی کشور را در برمی‌گیرد

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، گفت: این سامانه بارشی تا اواخر هفته بخشهایی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های البرز، سواحل خزر و شمال شرق را در برمی‌گیرد.

به گزارش اندیشه گیلان، امین حسین نقشینه در گفت‌وگویی درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز و فردا جو نسبتاً پایدار و آسمان صاف در اغلب نقاط کشور حاکم است و دمای هوا تا حدودی افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: روز یکشنبه نیز وزش باد شدید موقتی برای سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود که شدت وزش باد از بعد از ظهر بر روی آذربایجانها بیشتر است و موجب به‌وقوع پیوستن پدیده گرد خاک  می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی  با بیان اینکه سامانه جدید بارشی از اواخر وقت یکشنبه وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: با ورود این سامانه بارشی غرب و شمال غرب کشور دچار افزایش ابر و بارش باران خواهد شد که گستره آن در روز دوشنبه شمال غرب، غرب، مرکز و دامنه‌های البرز را در برمی‌گیرد.

به گفته نقشینه، بارش باران و رعد و برق در روز سه‌شنبه و چهارشنبه سواحل شمالی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز را با بارش باران و رگبار مواجه خواهد کرد و در حقیقت نیمه شمالی کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد.

وی افزود: در سه روز آینده شرق و جنوب شرق کشور با وزش باد شدید مواجه می‌شوند که احتمال پدیده گرد و خاک دور از ذهن نیست.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که از شامگاه یکشنبه وارد کشور می‌شود تا اواخر هفته در نیمه شمالی باقی خواهد ماند و رفته رفته از شمال شرق خارج خواهد شد.

نقشینه تصریح کرد: بارش پراکنده باران و رعد و برق به همراه وزش باد شدید موقتی روز دوشنبه تهران را در برمی‌گیرد.

وی شهرکرد با دو درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با ۴۰ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران به ۲۷ درجه بالای صفر رسید.

انتهای پیام/