سران فتنه به جای گردن‌کشی باید از مردم عذرخواهی کنند/اهل صبر، فتنه ۸۸ را مدیریت کردند
سران فتنه به جای گردن‌کشی باید از مردم عذرخواهی کنند/اهل صبر، فتنه ۸۸ را مدیریت کردند

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، آیت الله احمد پروایی شامگاه جمعه در مراسم بزرگداشت شهدای محله خمیران زاهدان رشت اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری انقلابی‌گری با انقلابی‌نمایی فرق دارد و این روزها کسانی که روزی نان نظام را می‌خوردند نقش دایه دلسوزتر از مادر را بازی می‌کنند. عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: به […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، آیت الله احمد پروایی شامگاه جمعه در مراسم بزرگداشت شهدای محله خمیران زاهدان رشت اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری انقلابی‌گری با انقلابی‌نمایی فرق دارد و این روزها کسانی که روزی نان نظام را می‌خوردند نقش دایه دلسوزتر از مادر را بازی می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: به فرموده امام خمینی(ره) میزان حال فعلی افراد است بنابراین سوابق انقلابی و گذشته‌ درخشان خود به تنهایی نمی‌تواند معیار خوبی برای شناخت واقعی افراد باشد.

آیت الله پروایی افزود: برخی در پی این هستند که فتنه ۸۸ را حادثه بخوانند اما تعبیر صریح رهبر معظم انقلاب که از همان ابتدا واژه فتنه و فتنه‌گر را برای آن‌ها بکار بردند اتمام حجتی برای کسانی است که ریاکارانه عمل می‌کنند.

وی با اشاره به کلامی از امیرالمومنین علی(ع) عنوان کرد: در فتنه فضا غبار آلود و تشخیص حق از باطل دشوار می‌شود اما علم اسلام و ولایت تنها به دست کسانی می‌افتد که اهل بصیرت بوده و گوش به فرمان ولی خود دارند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تا زمانی که فتنه در هر لباس و جایگاهی باشد باید برای ریشه‌کن کردن آن تلاش کرد و شرط بخشش افرادی که آتش بیار فتنه بوده‌اند بدون شک اعلام برائت از خطاهای گذشته و توبه است.

وی با اشاره به اینکه سران فتنه باید از مردم عذرخواهی کنند گفت: این افراد به جای گردن‌کشی باید از تمام ملت ایران، جوانان، خانواده‌های شهید و کسانی که فریب اینها را خورده و متحمل خسارت‌های فراوانی شدند عذرخواهی کرده و طلب بخشش کنند.

آیت الله پروایی با اشاره به خلق حماسه ۸ دی توسط مردم گیلان عنوان کرد: اگر حضور به‌موقع مردم در صحنه نبود اکنون نظام و مجلسی هم وجود نداشت آن وقت کسانی با وقاحت تمام از حقوق ناچیز خود در مجلس حرف می‌زنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: گرفتاری‌های بسیاری در عرصه اقتصادی وجود دارد اما مگر نه این است که همه این‌ها ناشی از ضعف و کم‌کاری مسئولان است پس باید به‌جای شانه خالی کردن از وظیفه به فکر رفع مشکلات باشند.

آیت الله پروایی با تاکید بر اینکه اهل صبر، فتنه ۸۸ را مدیریت کردند افزود: مردم نشان دادند مانند برخی فقط ادعای انقلابی‌گری ندارند بلکه با بصیرتی مثال‌زدنی پشت امام و مقتدای خود را خالی نکرده و درس خوبی به سران فتنه دادند.

وی با اشاره به ولایتمدار بودن گیلانیان ابراز داشت: همانطور که مردم گیلان در پذیرفتن ولایت امیرالمومنین علی(ع) پیشقدم بودند در ۸ دی سال ۸۸ نیز دست به خلق حماسه‌ای بی‌نظیر زدند و از انقلاب خود حمایت کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی اگر به ولایت امیر المومنین علی(ع) متصل نباشد قطعاً شکست خورده و به گمراهی می‌رود؛ امری که به‌وضوح در بیداری‌های اسلامی منطقه شاهد آن بوده‌ایم.

انتهای پیام/