سردار سلیمانی بزرگترین استراتژیست دنیای اسلام است
سردار سلیمانی بزرگترین استراتژیست دنیای اسلام است

امام‌جمعه رشت سردار سلیمانی را بزرگ‌ترین استراتژیست دنیای اسلام دانست و گفت: سردار ما ابوالفضل امام خامنه‌ای حفظه الله است ظرف سه سال کتاب عمر داعشی ها را پیچید.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر رشت، بابیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای کمک به محرومان است اظهار کرد: برخی مشکلات جسمی فراوانی دارند و تر و خشک‌کردن این‌ها وظیفه نظام اسلامی است که بر دوش تأمین اجتماعی است.

خطیب جمعه شهر رشت با اشاره به گرمی هوا و مشکل کم‌آبی در کشور گفت: مردم از برق و گاز استفاده فراوان می‌کنند، باید اصل میانه‌روی در مصرف این‌ها رعایت شود و مدیران باید در رساندن آب به کشاورزان تلاش کنند.

وی با تأکید بر تعامل مدیران و مسئولان استانی با مردم گفت: مسئولان باید در رساندن آب و برق به کشاورزان طی زمان باقیمانده تا پایان فصل کشاورزی وظایف خود را به‌درستی انجام دهند.‌

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشور در شرایط بحران آبی قرار دارد اذعان داشت: مدیران در رساندن آب به کشاورزان همت کنند تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به سفر ترامپ به فرانسه گفت: داعش متولد آمریکا است، آمریکا از قانون بین‌المللی سرپیچی می‌کند، این‌ها یاغی و سرکش هستند.

وی با بیان اینکه فرمان مرجعیت عراق برای مشارکت مردم در جنگ باعث فتح موصل شد گفت: افراد زیادی از شیعه، سنی و مسیحیان در حشدالشعبی عضو هستند.

قربانی با اشاره به حادثه موصل بیان کرد: آمریکا می‌گفت برای بیرون کردن داعشی ها کمتر از ۱۰ سال وقت ندارد، اما بافرمان ولایت‌فقیه و مرجعیت عراق که شرکت علیه داعش را واجب کفایی دانست، ۲۵ هزار برادران سنی در حشدالشعبی شرکت کردند و مسیحیان و هم‌چنین ایزدی‌ها در این جمع حضور داشتند و بزرگ‌ترین ضربه را به داعش وارد کردند و ۲۷ هزار داعشی کشته شدند.

خطیب جمعه شهر رشت افزود: همان‌طور که علی (ع) کنار جنازه طلحه گریه کرد ما از کشتن آن‌ها خشنود نیستیم این‌ها تحت تبلیغات غلط دشمن به برادرکشی مشغول شدند، اما اگر این‌ها را نمی‌کشتند ۵۰ کیلومتر باقی بود تا بغداد را بگیرند.

وی سردار سلیمانی را بزرگ‌ترین استراتژیست دنیای اسلام دانست و گفت: سردار ما ابوالفضل امام خامنه‌ای حفظه الله است ظرف سه سال کتاب عمر داعشی ها را پیچید.

انتهایی پیام/