سپاه امروز قلب تپنده انقلاب اسلامی است/ پاسداران شجاع ایران قلب همه مومنان و آزادگان دنیا را شاد کردند
سپاه امروز قلب تپنده انقلاب اسلامی است/ پاسداران شجاع ایران قلب همه مومنان و آزادگان دنیا را شاد کردند

ائمه جمعه شهرستان‌های گیلان با بیان اینکه مسئولان در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایشان دقت کنند که بهانه و فرصت به دست دشمن ندهند تاکید کردند: سپاه امروز به‌عنوان قلب تپنده انقلاب اسلامی است.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، از شهرستان‌های استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر علی‌پور امام جمعه موقت املش در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر اظهار داشت: منافقان کوردل و فریب خورده در هفتم تیرماه سال ۶۰ در یک اقدام تروریستی شهید بهشتی را همراه با ۷۲ یار از یاران امین امام راحل(ره) به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت املش گفت: از ویژگی‌های برجسته شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی این بود که یک اسلام‌شناس و پیرو واقعی رهبر و دشمن شناس بود و با بیان دلنشین خویش اسلام را به بهترین وجه معرفی و با کلام آتشین خویش دشمن را سرکوب و ماهیت واقعی‌شان را آشکار می‌کرد.

علی‌پور ابراز داشت: شهید بهشتی در مبارزه با دشمن و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن در زمینه‌های مختلف کوتاه نیامد و از قضات انتظار می‌رود که مراقب باشد به‌خاطر دنیای دیگران آخرت خویش را نسوزانند و در رسیدگی به پرونده‌های قضایی دقیق باشند.

وی با اشاره به آزادی موصل گفت: موصل شهری در عراق است که داعش آنجا را مرکز دولت اسلامی خویش معرفی کرده بود و چه جنایاتی را این گروهک تروریستی در این سال‌های اخیر به نام اسلام و مسلمانی مرتکب شده و چه ضربه‌هایی دین اسلام از داعش و سایر گروه های تروریستی متحمل شد.

امام جمعه موقت املش افزود: خوشحالیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که در مبارزه با دشمنان اسلام و مسلمانان لحظه‌ای کوتاه نیامده است و البته مسئولان هم در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایشان دقت داشته باشند تا بهانه و فرصت سوء استفاده به دشمن را ندهند و علیه نظام و مواضع آن سخن نگویند.

وی افزود: امروز اسرائیل بیش از هر زمان دیگری ترسیده و نگران و وحشت زده است و کاسه چه کنم چه کنم به‌دست گرفته و هراسان شده است و آمریکایی‌ها هم این روزها به‌دنبال تحریم و تهدید بیشتر علیه ایران اسلامی‌اند و نوک پیکان دشمنان داخلی و خارجی به سمت سپاه قرار دارد که البته راه به جایی نخواهند برد.

تضعیف سپاه خطرناک است 

حجت‌الاسلام والمسلمین تقی روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر اظهار داشت: انقلاب اسلامی امروز یک قلب تپنده دارد و آن هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی اعلام داشت: اخیراً از تریبون‌های مختلف سخنانی به گوش می‌رسد که خطرناک بوده و برای بقای انقلاب اسلامی سم است و آن هم تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه رودسر تصریح کرد: امروز کارنامه سپاه پاسداران درخشان است از  این رو همه باید حواسشان جمع باشد و بدانند ملت ما امروز از اول انقلاب بیدارتر و با بصیرت ترند و حرف‌ها را خوب رصد می‌کنند.

روحانی با اشاره به اینکه همزمان با تحریم سپاه توسط سنای آمریکا، عده‌ای در داخل این حرف‌ها را می‌زنند گفت: وقتی این کار سنا با حرف‌های داخل همسو می‌شود در این شرایط فرق این آدم‌ها با کار سنا چیست؟

امام جمعه شهرستان رودسر اظهار داشت: این عده، هشدارهای ملت را جدی بگیرند و به خط قرمز نظام توجه کنند و اگر این عده به حرف‌های خود ادامه دهند با پاسخ کوبنده مردم مواجه خواهند شد.

روحانی وحدت و یکپارچگی را رمز پیروزی خواند و افزود: مقام معظم رهبری نیز بارها به این موضوع اشاره فرمودند و در سخنرانی اخیرشان در خطبه‌های نماز عید فطر هم بر این موضوع تاکید داشتند.

وی ملت بزرگ ایران را فاتح اصلی میدان انتخابات دانست و ابراز داشت: بی‌تردید این پیروزی متعلق به مردم است و نباید کسانی در هر جناحی آراء را به رخ مردم بکشد.

خطیب جمعه رودسر با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: امروز قوه قضاییه با همان سنگ بنای زیبا و عالی که شهید بهشتی در دستگاه قضایی گذاشت به پیش می‌رود و قوه قضاییه ملجأ و پناهگاهی برای دادخواهی مظلومان و فضایی ناامن برای مجرمان است.

وی نفاق را از بزرگترین خطرات در جهان اسلام خواند و افزود: این خطر از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی در جهات مختلف کشورمان را تهدید کرده و شهدای زیادی نیز در این راه تقدیم کردیم و به برکت خون این شهدا نفاق ریشه کن شده است.

امروز قسمت زیادی از امنیت کشور را مدیون دستگاه قضایی هستیم

حجت‌الاسلام هادی شکری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لاهیجان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالگرد شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی اظهار داشت: بسیاری از قوانین مهم جمهوری اسلامی گرفته شده از افکار شهید والامقامی است که مظلوم زندگی کرد و مظلوم به شهادت رسید.

امام جمعه موقت لاهیجان با بیان اینکه امروز قسمت زیادی از امنیت کشور را مدیون دستگاه قضایی هستیم ابراز داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات در واقع رأی آن‌ها به نظام انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه هجمه دشمنان بعد از انتخابات ۲۹ اردیبهشت نسبت به نظام بیشتر شد اعلام کرد: با وجود اینکه برجام جز گرانی و بیکاری بیشتر آثار و برکاتی نداشت، مسئولان استان از انتقادات ما در تریبون نماز جمعه به خشم آمدند.

امام‌جمعه موقت لاهیجان با بیان اینکه به مصداق فرمایش مقام معظم رهبری، آتش به اختیار به‌معنای کار فرهنگی خودجوش است افزود: آتش به اختیار به‌معنای اقدام خودسرانه و عدم پایبندی به قانون نیست.

شکری با اشاره به اینکه در کشور ما به رای و نظر مردم در حد بالایی احترام گذاشته می‌شود گفت: کشتن زنان و کودکان بی‌دفاع یمن، سوریه، عراق و افغانستان نقض آشکار حقوق بشر است و این هفته زمان بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی است.

پاسداران شجاع ایران قلب همه مومنان و آزادگان دنیا را شاد کردند

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی صدیق ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه اظهار داشت: مسئولیت، یک امتحان از سوی خداوند است و خوشا به حال مسئولانی که از این امتحان سربلند بیرون بیایند.

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به رخداد روز هفتم تیر سال ۱۳۶۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، اظهار داشت: به همین علت هفته‌ای را در تقویم رسمی کشور به قوه قضائیه اختصاص داده‌اند.

صدیق ابراز داشت: از ۷۲ شهید هفتم تیر ۲۳ نفر از نمایندگان مجلس بودند و نماینده بزرگوار شهرستان لنگرود استاد شهید دکتر سیف‌الله عبدالکریمی نیز در این واقعه جانگداز به شهادت رسید.

وی شهید عبدالکریمی را یکی از پاک‌ترین جوانان آن دوره دانست و افزود: نقل قول معتبر و موثق است که چند دقیقه قبل از انفجار شهید عبدالکریمی گفت بوی عطر عجیبی به مشام می‌رسد و شهید بهشتی در پاسخ فرمود ان‌شاءالله شاید بوی بهشت باشد.

صدیق اظهار داشت: به قدری جو آن زمان برای افراد خاص، انقلابی و حقگو مسموم بود که حتی پس از آن انفجار و شهادت این افراد مظلوم شعار می‌دادند که فلانی طالقانی را کشته است.

امام جمعه شهرستان لنگرود به سخنی از امام راحل در خصوص شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: امام فرمودند بهشتی صفتی دارد که شهادت در مقابل آن هیچ است و آن مظلومیت اوست.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در روز عید فطر مبنی بر برکت ماه مبارک رمضان و حضور جوانان در انتخابات و راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: ما طرفدار و  گوش به زنگ رهبری هستیم که بزرگوارانه از مردم به خاطر حضورشان تشکر می‌کنند.

خطیب جمعه لنگرود حرکت قدرتمند سپاه پاسداران و پرتاب موشک به مواضع داعش را کاری شجاعانه دانست و اذعان داشت: این کار پاسداران شجاع ایران حقیقتاً قلب همه مومنان و آزادگان دنیا را شاد کرده است.

صدیق با اشاره به فراز دیگری از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آتش به اختیار به معنای فحاشی نیست تصریح کرد: آتش به اختیار به‌معنای کار فرهنگی خودجوش است.

انتهای پیام/