سپاه گیلان اسکان موقت زلزله‌زدگان بخش “بیونیج” دالاهوی کرمانشاه را انجام داد
سپاه گیلان اسکان موقت زلزله‌زدگان بخش “بیونیج” دالاهوی کرمانشاه را انجام داد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان گفت: اسکان موقت حادثه دیدگان بخش “بیونیج” شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه به‌طور کامل انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‎گیلان، سرهنگ علی‌توشه در گفت‌و‌گویی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سپاه قدس گیلان در راستای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت بخش “بیونیج” از توابع شهرستان دالاهو بر عهده پاسداران گیلانی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه بخش بیونیج دارای ۲۰ روستا است که ۱۱ روستای آن دارای سکنه بوده است گفت: بیشترین خسارت به روستای “دهجامی” رسیده و دچار صد در صد تخریب شده است.

توشه با اعلام اینکه روستای دهجامی دارای ۳۱۸ خانوار و هزار و ۳۶ نفر جمعیت است، عنوان داشت: پس از روستای دهجامی، روستای “ریسانی” بیشترین آسیب را دیده است.

وی با اشاره به تخریب ۷۰ درصدی روستای “بیامه” خاطرنشان کرد: سپاه قدس استان گیلان برای انجام خدمت‌رسانی بهتر به زلزله‌زدگان دو برنامه کوتاه مدت و بلندمدت را در نظر گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان خاطرنشان کرد: در مرحله کوتاه‌مدت اقداماتی نظیر آوار‌برداری، ساماندهی و اسکان زلزله زدگان و بهبود وضعیت تغدیه آنان انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توزیع اقلام مورد نیاز خانوارهای آسیب دیده گفت مسئولیت توزیع این اقلام بر عهده نیروهای سپاه است و در این راستا یک مدرسه، دو سالن و انبار اداره تعاون در اختیار ما قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان با اشاره به کاهش دمای هوا در استان کرمانشاه و لزوم تامین اسکان و وسایل گرمایشی مناسب برای زلزله زدگان اظهار داشت: اسکان موقت حادثه دیدگان در روستاهای زیرپوشش ما به‌طور کامل انجام شده است.

انتهای پیام/