“سید منصور” پس از ۳۰ سال گمنامی، شناسایی و در مزار گذشته خود به خاک سپرده شد
“سید منصور” پس از ۳۰ سال گمنامی، شناسایی و در مزار گذشته خود به خاک سپرده شد

پیکر شهید “سیدمنصور میرحسینی” پس از ۳۰ سال گمنامی، شناسایی و در مزاری که در گذشته به عنوان یادبود این شهید بنا شده بود به خاک سپرده شد.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، “سیدمنصور میرحسینی” شهید تازه تفحص شده گیلانی ۳۰ سال پس از شهادت با بازگشت به وطن، یاد خود را زنده کرد.

خیل عظیم مردم استان گیلان با حضورشان در تشییع شهید سید منصور میرحسینی ثابت کردند که همچنان پس از گذشت حدود ۳۰ سال از ایام دفاع مقدس، همچنان خود را مدیون خون شهیدان می‌دانند و در مسیری گام برمی‌دارند که شهدا و امام شهدا به آن معتقد بودند.

اشک‌های خواهر شهیدی در هنگام درد و دل کردن با مادر شهید میرحسینی قلب‌ها را آتش می‌زد که از حسرت ندیدن برادر شهیدش بعد از ۳۱ سال می‌گوید و به حال مادر شهید میرحسینی غبطه می‌خورد.

تابوت شهید میرحسینی سبک‌بالانه بر روی دوش مردم در حرکت بود و به قول مادر شهید از آن منصور رشید و خوش سیما، این بار تنها چند تکه استخوان به‌جای مانده بود.

در طول مسیر سپاه رشت تا میدان فرهنگ که تاکنون تشییع پیکر شهدای بسیاری را به خود دیده، نجواهای “یاحسین” و ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله (ع) آرامش را بر قلب‌ها حرام کرده بود و از زن و مرد دیده‌ای نمانده بود که گریان نباشد.

نماز را آیت الله رودباری بر پیکر شهید سیدمنصور میرحسینی اقامه کرد؛ دیدنی بود اوج اتحاد مردم شهیدپرور استان گیلان و شهرستان رشت که در کنار یکدیگر ایستادند و گویا اقامه نماز بر پیکر شهید را وظیفه خود می‌دانستند.

پیکر شهید بعد از تشییع در شهر رشت به زادگاه وی یعنی لاکانشهر رشت منتقل و پس از تشییع در آن مکان، در امامزاده ابراهیم لاکانشهر و در جوار ۱۳ شهید دیگر آن منطقه به خاک سپرده شد.

به گزارش اندیشه گیلان، مراسم سوم شهید سید منصور میرحسینی روز چهارشنبه ۱۷ آبان همزمان با اربعین حسینی در محل امامزاده ابراهیم لاکان برگزار می‌شود.

گزارش از علی دارا

انتهای پیام/تسنیم