شهوات باعث نابودی خصلت‌های انسانی می‌شود/خطبه نیمه تمام آیت‌الله قربانی به دلیل کسالت/منافقان با ترور نمایندگان رهبری در استان‌ها  قصد داشتند تا به خیال خام خودشان  اسلام را از بین ببرند
شهوات باعث نابودی خصلت‌های انسانی می‌شود/خطبه نیمه تمام آیت‌الله قربانی به دلیل کسالت/منافقان با ترور نمایندگان رهبری در استان‌ها  قصد داشتند تا به خیال خام خودشان  اسلام را از بین ببرند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: شهوات باعث نابودی خصلت‌های انسانی می‌شود و چیزی جز حسرت را برای انسان در پی نخواهد داشت.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، آیت‌الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌ اول نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد در مورد خصوصیات فرشتگان اظهار داشت: هوا و هوس در فرشتگان راهی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه حیوانات بر خلاف فرشتگان زندگی‌شان بر پایه شهوت و هوس است عنوان داشت: انسان یک موجود ترکیبی از فرشتگان و حیوانات است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان اگر هدایت عقلانی را پذیرفت مقامش از فرشتگان بالاتر است اعلام کرد: اگر انسان تمایلات شهوانی را انتخاب کند از حیوانات پست‌تر می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انسان‌ها در طول زندگی بر سر دو راهی‌های زیادی قرار می‌گیرند بیان داشت: کارها بر پایه عقل موجب تعالی و رسیدن انسان به جایگاه فرشتگان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انسانی که فقط برای تمایلات مالی تلاش می‌کند خود را  اسیر هوا و هوس می‌کند عنوان کرد: افکار بدون پشتوانه عقلی، انسان را به جایگاهی حیوانی نزول می‌دهد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ارتباط با خداوند انسان را به بالاترین درجات الهی می‌رساند اظهار داشت: شهوات باعث نابودی خصلت‌های انسانی می‌شود و چیزی جز حسرت را برای انسان در پی نخواهد داشت.

خطبه دوم نماز جمعه امروز رشت به امامت یوسف صدیق عربانی اقامه شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسف صدیق عربانی در خطبه‌ دوم نماز جمعه رشت اظهار داشت: در روایات دیگر آمده است که بهره انسان از زمین به‌اندازه بلندای قدش است، حال سؤال اینجاست که برچه اساس این مقدار جنایت کرده و دست به آدم کشی می‌زند؟

وی با اشاره به تأثیر تقوا در زندگی انسان و ملاک برتری آن در نزد خدا خاطرنشان کرد: نداشتن تقوا انسان را در مسائل مختلف دچار مسائل می‌کند، زیرا بی‌تقوایان خداوند را فراموش می‌کنند.

امام‌جمعه موقت رشت با گرامیداشت شهادت حسین فهمیده تصریح کرد: شهید محمدحسین فهمیده یک بسیجی نوجوان است که با انتخاب خود کاری کرد که امام خمینی (ره) آن طفل ۱۳ ساله را رهبر خطاب کرده است.

صدیق عربانی با تأکید بر اینکه جامعه اسلامی باید یادآور جان‌فشانی‌های شهدای عزیز انقلاب اسلامی باشد، بیان کرد: شهدا جان خود را تقدیم اسلام کردند و خانواده‌های آن‌ها نیز از فراق عزیزانشان جان دادند.

وی بابیان اینکه شهدا در مجلس عزای امام حسین علیه‌السلام شیر خورده‌اند، گفت: دشمن نمی‌فهمند که این‌ها تربیت‌شده سفره سیدالشهدا است و راه و رسم او را در پیش‌گرفته‌اند.

 صدیق عربانی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند دو بال قرمز و سبز انقلاب اسلامی را نابود کند، بیان کرد: قرمزی خون سیدالشهدا و سبزی ظهور امام زمان عجل الله نگرانی دشمنان را دوچندان کرده است.

امام‌جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه این آتش را هیچ‌چیز خنثی نمی‌کند گفت: صدای پای ظهور مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف شنیده می‌شود، لذا می‌گوییم که او خواهد آمد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در حین خطبه به دلیل کسالت پیش‌آمده برای انجام مراحل درمانی از مصلی امام خمینی ره خارج شد و حجت‌الاسلام صدیق عربانی امام‌جمعه موقت رشت قرائت خطبه را بر عهده گرفت.

انتهای پیام/