شورای رشت تمام تلاش خود را برای رفع مشکل بازاریان به کار خواهد گرفت/ اکثر پاساژها خالی‌شده‌اند و بازار رشت در حال غرق شدن است/بازاریان تصمیم گرفته‌اند عوارض سالیانه خود را پرداخت نکنند
شورای رشت تمام تلاش خود را برای رفع مشکل بازاریان به کار خواهد گرفت/ اکثر پاساژها خالی‌شده‌اند و بازار رشت در حال غرق شدن است/بازاریان تصمیم گرفته‌اند عوارض سالیانه خود را پرداخت نکنند

به گزارش اندیشه گیلان، سیدامیرحسین علوی در دیدار جمعی از بازاریان رشت نیز اظهار داشت: از ابتدای فعالیت شورای چهارم رشت با معضل دست‌فروشی و نارضایتی بازاریان مطلع هستیم. علوی با بیان اینکه در راستای رفع نارضایتی بازاریان در شورای چهارم کارگروهی تشکیل شد افزود: تلاش‌هایی در راستای ساماندهی دست‌فروشان انجام شد که درنهایت چون […]

به گزارش اندیشه گیلان، سیدامیرحسین علوی در دیدار جمعی از بازاریان رشت نیز اظهار داشت: از ابتدای فعالیت شورای چهارم رشت با معضل دست‌فروشی و نارضایتی بازاریان مطلع هستیم.

علوی با بیان اینکه در راستای رفع نارضایتی بازاریان در شورای چهارم کارگروهی تشکیل شد افزود: تلاش‌هایی در راستای ساماندهی دست‌فروشان انجام شد که درنهایت چون نتایج پیش‌بینی‌شده محقق نشد و از این کارگروه خارج شدم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی کشور نامطلوب است تصریح کرد: متأسفانه رکود اقتصادی در همه‌جا مشاهده می‌شود و فرهنگ خرید نیز در حال تغییر است.

علوی با تاکید براینکه بازارهایی که امروز نمایندگان هیئت‌مدیره آن در این نشست حضور دارند خاطرات دوران کودکی ما هستند گفت: امروزه سلایق مدرن پسند شده و مردم تمایلی به خرید از مراکز قدیمی ندارند و فرهنگ خرید به تأسی از فرهنگ دنیا در حال تغییر است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش حساس و سازنده بازاریان در طول دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس افزود: بازار به‌عنوان قلب تپنده شهر نباید فلج شود و متأسفانه بخشی از مشکلات ایجادشده به علت سوء مدیریت است.

وی حضور دست‌فروش، ترافیک، انسداد مسیر، عدم جذب بازارهای بیرونی و… را ازجمله دلایل عدم موفقیت بازاریان رشت دانست و تصریح کرد: متأسفانه امروزه دست‌فروشی در حال گردش به‌صورت نسل به نسل است و باید پذیرفت که برخورد قهری توسط شهرداری تا حدودی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

علوی با اشاره به اینکه شورای رشت فراتر از شرح وظایفش در حوزه دست‌فروشان اقدام نموده است گفت: شورای شهر رشت با ایجاد بازارچه سعی در ساماندهی دست‌فروشان دارد اما ادامه این روند نیازمند مساعدت و یاری دستگاه‌های دیگر نیز است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه به شهرداری اجازه نمی‌دهند از پارکینگی که متعلق به یکی از دستگاه‌های دولتی است به‌منظور ساماندهی دست‌فروشان استفاده کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اذعان به اینکه ایجاد امنیت، برخورد با اوباش و… جزو وظایف شورای شهر نیست گفت: از معاون خدمات شهر شهرداری رشت تقاضای پیگیری مبحث دست‌فروشی راداریم اما شورا به‌تنهایی قادر به رفع این مشکل نیست و نیازمند حضور و همراهی پلیس هستیم.

علوی با تاکید براینکه پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند بازبینی است افزود: در خصوص پیاده راه به دنبال بازبینی هستیم اما تا زمانی که نتایج بررسی‌ها اعلام نشود نمی‌توانیم هیچ‌گونه اظهارنظری کنیم.

وی با بیان اینکه شورای شهر رشت بازار را از خود جدا نمی‌داند و انتظار داریم بازاریان نیز چنین نگاهی به شورا داشته باشند افزود: شورای رشت تمام تلاش خود را برای رفع مشکل بازاریان به کار خواهد گرفت و امیدوارم شاهد توسعه و بهبود اقتصادی شهر رشت باشیم.

یکی از بازاریان رشت در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه بازاریان رشت مورد ظلم واقع‌شده‌اند و دیگر تحمل این نابسامانی‌ها را نداریم افزود: اکثر پاساژها خالی‌شده‌اند و بازار رشت در حال غرق شدن است.

وی فقدان پارکینگ در مسیر پیاده راه فرهنگی رشت را از دیگر معضلات دانست و افزود: وقتی مشتری که برای خرید به رشت می‌آید و ساعت‌ها در خیابان سرگردان است و نمی‌تواند مکان مناسبی برای پارک خودرو پیدا کند یقیناً برای دفعات بعدی انگیزه خرید را از دست خواهد داد.
این بازاری با اشاره به اینکه معضل اصلی بازار رشت حضور گسترده دست‌فروشان است بیان کرد: بازاریان تصمیم گرفته‌اند عوارض سالیانه خود را در اعتراض به حضور انبوه دست‌فروشان پرداخت نکنند چون معتقد هستیم وقتی حمایتی از سوی اتاق اصناف و … نمی شویم نباید عوارض بپردازیم.

 

وی با اشاره به اینکه پاساژها خالی‌شده‌اند و اکثر مغازه‌ها نیز برای فروش گذاشته‌ شده‌اند خاطرنشان کرد: خالی شدن پاساژها و فروش مغازه‌ها بسیار ناراحت‌کننده است.

انتهای پیام/