شورای نگهبان به وظیفه خود به شایستگی عمل کرده است
شورای نگهبان به وظیفه خود به شایستگی عمل کرده است

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه شورای نگهبان یادگار امام(ره) است و همه باید از جمله رد صلاحیت شدگان به نظر شورای نگهبان تمکین کنند تصریح کرد: شورای نگهبان به وظیفه خود به شایستگی عمل کرده است.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والملسمین یوسف صدیق‌عربانی امروز در نماز جمعه شهر رشت با اشاره به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا انسان را به خدا نزدیک‌تر و از گناهان دور می‌کند و انسان با تقوا از تیر شیطان در امان می‌ماند‌.

صدیق‌عربانی با تبریک ایام مبعث پیامبر(ص) و با بیان اینکه راز ماندگاری اسلام ناب محمدی(ص) به گونه‌ای بوده که امروز در تمام دنیا نام ایشان بر زبان‌ها جاری است افزود: یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان جهان بعثت حضرت رسول اکرم(ص) است.

امام جمعه موقت رشت یکی از عوامل ماندگاری اسلام را فطری بودن دین و آسان بودن اعمال آن دانست و تصریح کرد: خداوند در قرآن وعده داده است که دین اسلام تمام دنیا را فرا خواهد گرفت.

وی با تاکید براینکه فراگیری اسلام در تمام دنیا به وسیله ظهور امام زمان (عج) اتفاق خواهد افتاد اظهار کرد: فرد مسلمان باید با نماز در ارتباط باشد، عاشق عبادت باشد.

صدیق‌عربانی با بیان اینکه انسان‌ با عبادت معامله می‌کند، عبادت انسان با دلش انجام می‌شود و برای مسلمان واقعی عبادت خدا ربطی به ثروتمندی یا فقیر بودن ندارد خاطرنشان کرد: یکی از دلایل فراگیری اسلام سهل بودن قوانین اسلام است.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه در هدایت جوانان نباید سخت‌گیری بیش از حد به‌کار برد افزود: اسلام بیشترین ارزش را برای دانش قائل بوده و طرفدار علم است و یکی از دلایل ماندگاری اسلام نیز وجود مساوات در دین اسلام است.

وی به دوم اردیبهشت که مصادف با روز پاک است اشاره کرد و اظهار داشت: در منطفه سراوان انبوه زباله است که دام‌ها از آن استفاده می‌کنند و از گوشت و شیر آن دام ما استفاده می‌کنیم.

امام جمعه موقت رشت با تاکید براینکه شیرابه زباله وارد دریا می‌شود و مسئولان باید در ساماندهی زباله‌های منطقه سراوان رشت اقدام کنند خاطرنشان کرد: ساماندهی زباله منطقه سراوان نیاز به همت مدیران دارد.

صدیق‌عربانی با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند گفت: شورای نگهبان در خط امام (ره) و انقلاب حرکت می‌کند و هیچ کسی حق ندارد به شورای نگهبان توهین کند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه شورای نگهبان یادگار امام(ره) است و همه باید از جمله رد صلاحیت شدگان به نظر شورای نگهبان تمکین کنند تصریح کرد: شورای نگهبان به وظیفه خود به شایستگی عمل کرده است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه اگر کسی بخواهد از خط قرمز مردم و انقلاب که مقام معظم رهبری است عبور کند مردم ایران از روی او عبور خواهند کرد خاطرنشان کرد: مردم برای انتخاب اصلح می‌توانند به افراد مورد معتمد مراجعه کنند.

وی با اشاره به روز دوم اردیبهشت سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد افزود: پاسداران انقلاب اسلامی در راه اسلام جان‌فشانی‌های زیادی را انجام دادند.

صدیق‌عربانی یادآور شد: امام خمینی(ره) فرمود ” اگر سپاه نبود کشور هم نبود”.

انتهای پیام/