صندوق‌های بازنشستگی در وضعیت آشفته‌ای قرار دارند
صندوق‌های بازنشستگی در وضعیت آشفته‌ای قرار دارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق‌های تامین اجتماعی نسبت به دیگر صندوق‌ها وضعیت بهتری دارند و در مقایسه با آن صندوق بازنشستگی کشور وضعیت مناسبی ندارد.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگویی درباره ساماندهی و پایش مالی صندوق‌های بازنشستگی اظهار داشت: صندوق بازنشستگی کشور وضعیت مناسبی ندارد و نتوانسته است عملکرد موفقی از خود ارائه دهد.

وی با بیان اینکه عملکرد صندوق‌های تامین اجتماعی نسبت به دیگر صندوق‌ها بهتر است اذعان داشت: صندوق‌های بازنشستگی با توجیح اقتصادی مناسب و جذب منابع می‌توانند از سرمایه صاحبان سهام خود که بازنشستگان هستند به‌خوبی استفاده کنند.

لاهوتی در جهت رفع مشکلات صندوق‌های بازنشستگی گفت: دولت با پرداخت بدهی‌های خود به صندوق بازنشستگان و صندوق با جذب منابع و سرمایه‌گذاری در هر منابعی که سود بیشتری دارد می‌تواند موجب درآمدزایی و برطرف کردن مشکلات خود شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقوع سیل در آذربایجان شرقی گفت: کشور ما همواره تحت تاثیر حوادث طبیعی قرار داشته است که ۳ اصل پیش‌بینی، پیشگیری و آموزش در دفع و کاهش هزینه‌ها موثر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیریت و نظارت واحد در وقوع حوادث طبیعی، آموزش و فرهنگ‌سازی می‌تواند نقش مهمی در کاهش و کنترل هزینه‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/