صنعت آبزی‎پروری یک فرصت شغلی در آمد زا برای خانواده زندانیان است
صنعت آبزی‎پروری یک فرصت شغلی در آمد زا برای خانواده زندانیان است

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‎گیلان به نقل از روابط عمومی زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، سیدحمید حسینی با آغاز صید ماهیان گرمابی از استخرهای زندان ضیابر اظهار داشت: صنعت آبزی‎پروری به ویژه پرورش ماهیان گرمابی در استان گیلان با توجه به وجود شرایط مناسب اقلیمی دارای صرفه اقتصادی است. مدیر کل زندانهای استان […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‎گیلان به نقل از روابط عمومی زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، سیدحمید حسینی با آغاز صید ماهیان گرمابی از استخرهای زندان ضیابر اظهار داشت: صنعت آبزی‎پروری به ویژه پرورش ماهیان گرمابی در استان گیلان با توجه به وجود شرایط مناسب اقلیمی دارای صرفه اقتصادی است.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با بیان اینکه صنعت آبزی پروری به ویژه پرورش ماهیان گرمابی در استان گیلان می تواند به عنوان یک فرصت شغلی درآمدزا برای خانواده ­ها باشد گفت: زندان ضیابر در راستای اشتغال زائی زندانیان در سال اقتصادی مقاومتی” تولید و اشتغال ” توانسته است راه اندازی مجموعه استخرهای پرورش ماهیان گرمابی و پرورش بچه ماهی و آموزش تعداد زیادی از زندانیان و ایجاد اشتغال برای زندانیان  فراهم کند.

وی با تاکید براینکه زندان ضیابر توانسته ماهیان  گرمابی قابل ملاحظه ای را جهت عرضه به بازار برداشت کند افزود: ایجاد اشتغال برای زندانیان، بهبود درآمد خانوارها، افزایش تولید و سرانه مصرف ماهی و درنهایت کاهش صید ماهیان دریای خزر از مهم ترین مزایای پرورش ماهیان گرمابی در گیلان است.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با اشاره به حمایت مسئولان در حوزه آبزی پروری خاطرنشان کرد: بسیاری از کشاورزان به ویژه زندانیان فعال در حوزه کشاورزی می توانند در توسعه صنعت آبزی‎پروری در استان گیلان فعالیت کنند.

سیدحمید حسینی در خاتمه بازدید از زندان ضیابر ضمن اظهار امیدواری، تصریح کرد: ان شاءالله با ادامه روند در توسعه صنعت آبزی‎پروری شاهد توسعه هرچه بیشتر فعالیتهای کشاورزی و اشتغال زائی در آینده بین زندانیان این منطقه خواهیم بود.

انتهای پیام/