ضربه زدن به انسجام داخلی و سناریو های ستیزه جویانه از دیگر توطئه های دشمن است
ضربه زدن به انسجام داخلی و سناریو های ستیزه جویانه از دیگر توطئه های دشمن است

فرماندار رشت: در جامعه ای که ستیزه جویی در پیش باشد، تخریب رواج یابد و همچنین انتقاد سازنده به تخریب تبدیل شود، موجبات خسارت، کدورت و درگیری را در کشور بوجود می آورد و در چنین شرایطی رئیس جمهور نمی تواند همه مردم را در راستای اهداف عالیه کشور منسجم کند.

به گزارش سرویس سیاسی” اندیشه گیلان “، سیروس شفقی صبح امروز در همایش رای اولی های شهرستان رشت که در سالن همایش شهید محنا آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد، با تاکید بر تقویت مشارکت در انتخابات اظهار داشت: انتخابات ابزار مشارکت مردم و اعمال حق مشارکت مستقیم و نظر آنان در اداره کشور است.

شفقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تقویت مشارکت مردم در انتخابات، گفت: در قانون اساسی این کشور در بندهای هفتم و هشتم اصل سوم قانون اساسی، همین قانونی که بالاترین رای تاریخ کشور را به خود اختصاص داده دولت را مکلف می کند که در باب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و برای نیل به اهداف مشارکت حداکثری و همچنین مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تمامی امکانات خود را برای تامین آزادی های سیاسی و اجتماعی در حدود قانون بکار گیرد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مردم در انتخابات حرف خود را می زنند، تصریح کرد: ماحصل آرا و تفکرات شما نحوه هدایت، سیاستگذاری ها، تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های آینده را برای شما و مردم این سرزمین رقم می زند؛ البته ما مسئولین هم وظیفه داریم که بستر حضور و مشارکت گسترده را برای شما فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید چهار رکن مهم انتخابات شامل قانونی بودن، سالم بودن، امنیت و تلاش برای حضور همه به عنوان مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کنیم گفت: مهم ترین کارکرد ویژه انتخابات و ماحصل مشارکت گسترده مردم در انتخابات، خنثی سازی تهدیدات دشمنان است.

شفقی با اشاره به اینکه ضربه زدن به انسجام داخلی و سناریو های ستیزه جویانه از دیگر توطئه های دشمن است، خاطرنشان کرد: در جامعه ای که ستیزه جویی در پیش باشد، تخریب رواج یابد و همچنین انتقاد سازنده به تخریب تبدیل شود، موجبات خسارت، کدورت و درگیری را در کشور بوجود می آورد و در چنین شرایطی رئیس جمهور نمی تواند همه مردم را در راستای اهداف عالیه کشور منسجم کند.

فرماندار رشت با تاکید براینکه باید مشارکت  را آگاهانه افزایش دهیم و در برنامه ها دقت کنیم تا بتوانیم رقابت های سیاسی کشور را به رقابت های برنامه ای جهت توسعه روز افزون و رشد این کشور تبدیل کنیم تصریح کرد: رای اولی ها در انتخابات نقش مهمی دارند که امیدواریم خداوند به ما این توفیق را بدهد با اجرای قانون و امنیت لازم، زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو باشیم.

به گزارش سرویس فرهنگی “ اندیشه گیلان “، در پایان همایش رای اولی ها، لوح تبریکی به تمامی رای اولی های حاضر در جلسه از سوی فرماندار شهرستان رشت به مناسبت رسیدن به هنگامه سن رای اهدا شد .

انتهای پیام/