طرح‌ والعادیات در زمینه مبارزه با مواد مخدر در استان گیلان اجرا می‌شود
طرح‌ والعادیات در زمینه مبارزه با مواد مخدر در استان گیلان اجرا می‌شود

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح‌ والعادیات گفت: در طرح والعادیات در ۴ مرحله از اجرا بیش از ۶۰ باند مواد مخدر منهدم شده و مرحله پنجم این طرح نیز امسال با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ احدالله احدی در گفت‌وگویی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر توسط پلیس در سال ۹۵ بیش از ۲ هزار و ۱۲۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان بوده است اظهار داشت: در سال ۹۵ در بحث کشفیات مواد مخدر با افزایش ۱۹ درصدی و در بحث دستگیری فروشندگان مواد مخدر با افزایش ۳۰ درصدی در سطح استان روبه‌رو بودیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح‌های والعادیات که بر اساس درخواست پی در پی مردم ‌انجام شده است بیان داشت: در طرح والعادیات در ۴ مرحله از اجرا بیش از ۶۰ باند مواد مخدر منهدم شده و مرحله پنجم این طرح نیز امسال با جدیت پیگیری می‌شود.

احدی تصریح‌کرد: هدف از انجام طرح‌های والعادیات برخورد با خرده فروشان، پاکسازی نقاط آلوده وجمع آوری معتادین متجاهر با سابقه بوده و حاصل آن جمع آوری بیش از ۱۵۰ کیلوگرم‌ مواد مخدر و دستگیری بیش از ۹۲۴ نفر فقط در یک مرحله از اجرا بوده است.

وی مهم‌ترین کشفیات پلیس مواد مخدر استان گیلان در فروردین ماه امسال را کشف بیش از ۱۲۱ کیلوگرم مواد مخدر و انجام بیش از ۲۰۵ مرحله طرح عملیاتی در سطح استان خواند و گفت: نتیجه اجرای این طرح‌ها، دستگیری ۲۵ تن از عناصر اصلی باندهای قاچاق مواد مخدر، ۱۳۷ نفر خرده فروش و منهدم شدن بیش از ۸ باند اصلی قاچاق مواد در سطح استان بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه حدود نیمی از والدین  پس از گذشت ۵ سال به اعتیاد فرزندشان پی می‌برند عنوان داشت: عامل گرفتار شدن ۳۵ درصد از جوانانی که در دام اعتیاد گرفتار می‌شوند همنشینی با دوستان ناباب است که معمولا در خانه‌های مجردی اتفاق می‌افتد.

وی از مهم‌ترین عوامل گرفتاری افراد به دام اعتیاد را ۲۳ درصد کنجکاوی فرد، ۱۸ درصد کسب لذت، ۱۴ درصد به‌صورت تفریحی، ۱۴ درصد بر اثر مشکلات روانی خواند و اذعان داشت: ۲۲ درصد از معتادان برای سرخوشی دست به مصرف مواد مخدر می‌زنند.

احدی با بیان اینکه ۹۰ درصد از معتادان، مصرف مواد مخدر را از سیگار شروع کرده‌اند خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده که استعمال قلیان و سیگار دروازه ورود جوانان و نوجوانان برای گرفتار شدن در دام اعتیاد است.

انتهای پیام/تسنیم