طرح رتبه بندی معلمان ۳ سال پیاپی توسط دولت به تعویق افتاد/ بازدید از دانشگاه آزاداسلامی واحد رشت + تصاویر
طرح رتبه بندی معلمان ۳ سال پیاپی توسط دولت به تعویق افتاد/ بازدید از دانشگاه آزاداسلامی واحد رشت + تصاویر

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه طرح رتبه بندی معلمان ۳ سال پیاپی توسط دولت به تعویق افتاده بود گفت: سرانجام کمیسیون آموزش این طرح را در برنامه ششم توسعه به‌صورت قانون وارد کرد و دولت موظف به انجام و پذیرش آن شده است.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، محمدمهدی زاهدی صبح امروز در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای اسلامی با اشاره به لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه درباره آموزش و پرورش اظهار داشت: در لایحه برنامه ششم توسعه که به مجلس ابلاغ شد تنها یک بند در ارتباط با آموزش پرورش ارائه شده بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: بند مذکور در جهت ترویج خصوصی سازی در آموزش پرورش از طریق خرید خدمت سربازی بود که با تلاش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این بند حذف و مواردی دیگر در جهت ارتقاء سطح آموزش پرورش اضافه شد.

وی با بیان اینکه نگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نگاهی تخصصی است گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تهیه نظام رتبه بندی و نظام پرداخت معلمان براساس تخصص و شایستگی‌ها، ارتقاء جایگاه معلمان و جذب معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان نشان دهنده نگاه تخصصی و حرفه‌ای به آموزش و پرورش است.

زاهدی، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی را فارغ از هرگونه تعصب سیاسی و مذهبی بیان کرد و گفت: این کمیسیون با نگاهی حرفه‌ای، روحیه فرهنگی و فارغ از هرگونه جهت گیری‌های سیاسی در جهت منافع ملی در حال فعالیت است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح رتبه بندی معلمان ۳ سال پیاپی توسط دولت به تعویق افتاده بود اذعان داشت: این طرح با کمک کوچکی‌نژاد نماینده رشت ۳ سال قبل تصویب شد اما اجرای آن به تعویق افتاد.

وی تصریح کرد: دولت به‌راحتی در این ۳ سال می‌تواتست این طرح را انجام دهد ولی به دلایلی آن را برعهده نمی‌گرفت که سرانجام کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این طرح را در برنامه ششم توسعه به‌صورت قانون وارد کرد و دولت موظف به انجام و پذیرش آن شد.

به گزارش اندیشه گیلان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بازدید کرد.

دکتر محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان و اعضای این کمیسیون به همراه دکتر علی عسکری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد رشت و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان بازدید کردند.

لازم به ذکر است رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از نزدیک از روند ساخت یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بازدید کردند.

 

 

 

انتهای پیام/