عده‌ای در کاخ‌ها زندگی می‌کنند و عده‌ای از کوچکترین امکانات بهره‌مند نیستند
عده‌ای در کاخ‌ها زندگی می‌کنند و عده‌ای از کوچکترین امکانات بهره‌مند نیستند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه سومین رسالت پیامبران و امامان برقراری عدالت در سراسر جهان است گفت: نباید عده‌ای در کاخ‌ها زندگی کنند اما عده‌ای از کوچکترین امکانات بهره‌مند نباشند.

به گزارش اندیشه گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر در مورد ولادت امام زمان (عج) اظهار داشت: شیعیان و اهل سنت مراسم نیمه شعبان را جشن می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه امام زمان(عج) منجی تمامی عالم بشریت است ابراز داشت: یکی از محورهای رسالت امامان و پیامبران پرستش خداوند است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه در عصر کنونی هنوز بت‌خانه‌ها وجود دارند و دنیا پر از شرک و بت‌پرستی است بیان کرد: یکی از محورهای دیگر رسالت پیامبران عدم همراهی و همسویی با اهل طاغوت است.

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی هنوز از دسیسه‌های طاغوت رنج می‌برند توضیح داد: بسیاری از جنگ‌ها در دنیا به‌واسطه حضور طاغوتیان است و این طاغوتیان غده سرطانی‌ای به نام رژیم صهیونیستی را تشکیل داده‌اند.

قربانی با اشاره به اینکه نباید به افراد ظالم تکیه کرد خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی با اجازه عربستان، بمب‌های خود را بر روی سر مردمان بی‌گناه یمن فرو می‌ریزد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه سومین رسالت پیامبران و امامان برقراری عدالت در سراسر جهان است گفت: نباید عده‌ای در کاخ‌ها زندگی کنند اما عده‌ای از کوچکترین امکانات بهره‌مند نباشند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه در تمامی کتاب‌های دینی به مردم گفته شده است که نجات دهنده‌ای برای تمامی جهانیان فرستاده می‌شود بیان کرد: در کتاب زبور به آمدن منجی برای عالم بشارت داده شده است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه بعضی از کشورهای اسلامی جنگ‌های نیابتی را از طرف مستکبران انجام می‌دهند گفت: امام زمان (عج)، اسلام واقعی را در تمام دنیا حاکم خواهد کرد تا تمامی جهانیان را از ظلم نجات دهد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه سازمان ملل و منشورهای مختلف نمی‌توانند برای تمامی جهانیان مفید باشند بیان کرد: در هنگام ظهور حضرت مهدی (عج)، صالحان وارث زمین خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه این هفته به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نام‌گذاری شده است ابراز داشت: نیروهای گمنام امام زمان (عج) با تمام توان و در خفا از کیان نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) از ابتدا جایگاه بزرگ وزارت اطلاعات را تشخیص داد بیان داشت: اگر نیروهای وزارت اطلاعات نبودند افراد خائن در کشور ما نفوذ می‌کردند و امنیت کنونی کشور از وجود نیروهای اطلاعات است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آیت الله بهجت (ره) از افتخارات مردم استان گیلان هستند توضیح داد: ارتحال آیت الله بهجت (ره) باعث شد تا حوزه از حضور یک عالم بزرگ محروم شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری از تصویب سند ۲۰۳۰ ناراحت شدند اظهار داشت: در صورت به رسمیت شناخته شدن این سند نمی‌توانیم آموزه‌های اسلامی را به فرزندانمان آموزش دهیم.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه عربستان حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد اما رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، کشور عربستان است خاطرنشان کرد: حقوق بشر همانند یک ابزار سیاسی برای مستکبران است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه باید از بد اخلاقی‌ها در دوران تبلیغات انتخابات دوری شود افزود: مردم حضور گسترده خود را پای صندوق‌ها نشان دهند زیرا اگر مردم  پای صندوق رای حضور پیدا نکنند افراد مناسب انتخاب نمی‌شوند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کاندیداها نباید برای گرفتن رای، حرف‌های نادرست، دروغ و فریب به کار برند توضیح داد: کاندیداهای ما بیشتر از این، آبروی خودشان را نبرند.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه کاندیداها برای گول زدن مردم از وعده‌های دروغین استفاده نکنند اظهار داشت: امروز بعد از ظهر در مناظره ها باید اخلاق را رعایت کنند وگرنه پیش مردم بی‌آبرو می‌شوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بعضی‌ از افراد بدنام در انتخابات شوراها تائید صلاحیت شدند ابراز داشت: پرونده بعضی از افراد ثبت نام کننده در شورا آنقدر شرم‌آور است که آمدن آن‌ها برای ثبت نام بسیار تعجب آور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه باید اصلح را در انتخابات برگزید اظهار داشت: همه گزینه‌ها یکسان نیستند به همین دلیل باید در انتخاب دقت کرد.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه باید افراد با تجربه، کاردان و دارای حسن اخلاق را انتخاب کرد افزود: مردم استان گیلان باید سر صندوق‌ها حضور حداکثری پیدا کنند تا بتوانند آبروی نظام اسلامی را حفظ کنند.

انتهای پیام/