علوی تا مشخص شدن نتیجه استعلام از وزارت کشور، شهردار است
علوی تا مشخص شدن نتیجه استعلام از وزارت کشور، شهردار است

امام پناهی با تاکید بر اینکه علوی شهردار رشت می‌باشد و اعضای شورا فعلا نمی‌توانند سرپرست انتخاب کنند، گفت: ما برای شفاف‌سازی بیشتر این موضوع نیز مکاتباتی با تهران و وزارت کشور انجام داده‌ایم که هفته آینده نتیجه این استعلام مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، حمیدرضا امام پناهی با اشاره به حواشی مطرح شده توسط برخی اعضای شورای شهر رشت درخصوص ماندن یا نماندن علوی در شهرداری اظهار داشت: پس از جلسه استیضاح شهردار در تیرماه سالجاری ۴ عضو محترم شورا و آقای علوی به روند این استیضاح در ۲ محکمه قضایی اعتراض و شکایت کردند؛ یکی دیوان عدالت اداری و دیگری هیئت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها بوده است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه سرانجام ابتدا دیوان عدالت اداری و سپس هیئت مرکزی حل اختلاف در آرای جداگانه‌ای رای به بازگشت آقای علوی به شهرداری دادند، تصریح کرد: حال ۴ عضو محترم دیگر شورا که به آرای مذکور اعتراض نموده بودند، توانستند دستور موقت اولیه دیوان را ابطال نمایند.

وی با بیان اینکه علوی با دستور موقت دیوان عدالت اداری بر سر کار حاضر شده بود، افزود: دیوان فعلا فقط دستور موقت را ابطال کرده و رای هیئت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها همچنان به قوت خود باقی است، به همین دلیل در حال حاضر و تا زمانیکه رای نهایی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری صادر شود.

امام پناهی با تاکید بر اینکه علوی شهردار رشت می‌باشد و اعضای شورا فعلا نمی‌توانند سرپرست انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: ما برای شفاف‌سازی بیشتر این موضوع نیز مکاتباتی با تهران و وزارت کشور انجام داده‌ایم که هفته آینده نتیجه این استعلام مشخص می‌شود.

انتهای پیام/۲۰۸

  • منبع خبر : گیلانستان