عمده سوءاستفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم بوده است
عمده سوءاستفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم بوده است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: عمده سوءاستفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم بوده است و ۲۰ نفر از مدیران بنگاه‌های اقتصادی که در زندان به‌سر می‌برند بین سال‌های ۹۳ تا ۹۵ در پست مدیریتی خود منصوب شده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگویی با اشاره به سوءاستفاده مالی از صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: یکی از بزرگترین سوءاستفاده‌های مالی، بانکی و اقتصادی کشور در صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شده است.

وی تشریح کرد: فرهنگیان کشور بیش از ۲ هزارمیلیارد تومان از حساب شخصی خود به صندوق فرهنگیان کمک کرده بودند اما مسئولان ذی‌ربط به‌جای افزایش این ۲ هزار میلیارد به ۵ هزارمیلیارد تومان از اموال و اعتماد فرهنگیان سوءاستفاده کردند.

کوچکی‌نژاد درباره عملکرد هیئت تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان اذعان داشت: به‌عنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان همراه با ۱۵ نفر از نمایندگان به‌صورت کارشناسانه در حال تحقیق و بررسی امور مربوط به صندوق در بنگاه‌های مختلف اقتصادی هستیم.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: برحسب بررسی‌های انجام شده، بانک سرمایه با بیش از ۸ هزار میلیارد تومان و سایر شرکت‌های سرمایه‌گذار وابسته به این صندوق به همین منوال سوءاستفاده مالی داشته‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: به واسطه اسناد جمع‌آوری شده هیئت، مدیرعامل صندوق و وزیر آموزش و پرورش بابت فساد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان عذرخواهی کردند و گفتند کوتاهی شده است و در این حین بسیاری از اعضا صندوق به زندان رفتند که تعدادی از آنها با قید وثیقه آزاد هستند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری بیان داشت: حجت‌الاسلام رئیسی در این مناظره به سوءاستفاده از اموال فرهنگیان به رئیس جمهور فعلی تذکر داد که این فساد در زمان دولت شما رخ داده است اما روحانی ضمن نفی این حرف از وی شکایت کرد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ابزار داشت: احتمالا اطلاعات کافی و صحیحی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان در اختیار روحانی قرار نگرفته است زیرا در صورت داشتن اطلاعات دقیق‌تری از موضوع از فرهنگیان به‌جای حمایت از تعدادی خلافکار از فرهنگیان عذرخواهی می‌کرد.

وی به برگزاری مناظره با حسن روحانی با موضوعیت سوءاستفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان در جهت تنویر افکار عمومی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پرونده مربوط به فساد صندوق ذخیره فرهنگیان به‌عنوان رئیس هیئت تحقیق در اختیار بنده است از روحانی جهت برگزاری مناظره دعوت کرده‌ام.

کوچکی‌نژاد بیان داشت: مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان که از اعضای سازمان منحله مجاهدین انقلاب است امروز آمادگی خود را جهت مناظره اعلام کرده است ولی بنده فقط با شخص روحانی یا رئیس ستاد وی حاضر به مناظره هستم تا آقایان به جای شکایت عذرخواهی کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در مناظره اسنادی را ارائه می‌کنم که در آن مشخص شده عمده سوءاستفاده از صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم بوده است و ۲۰ نفر از مدیران بنگاه‌های اقتصادی که در زندان به‌سر می‌برند بین سال‌های ۹۳ تا ۹۵ در پست مدیریتی خود منصوب شده‌اند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه روحانی با شکایت از رئیسی در حال فرار به جلو است افزود: روحانی در تلاش است که بگوید بانک سرمایه ربطی به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد در صورتی‌که سهام شرکت سرمایه و مابقی شرکت‌ها صد در صد متعلق به صندوق  ذخیره فرهنگیان است.

انتهای پیام/تسنیم